logo

Stacja Roku 2012 magazynu "Polski Traker"

W konkursie STACJA ROKU 2012 zorganizowanym przez miesięcznik „Polski Traker” wygrała stacja partnerska LOTOSU  nr 34 w Rogowie Opolskim. W głosowaniu wzięli udział kierowcy, którzy mieli wskazać, która stacja jest ich zdaniem najlepsza i dlaczego.

Grzegorz Jurek, zawodowy kierowca z Dębna, wybrał obiekt w Rogowie Opolskim z dwóch powodów: - Można tutaj bez przeszkód zaparkować tira i mają świetną restaurację. Często wpadam tutaj na żurek, no i na schabowego z frytkami.

Właścicielami stacji w Rogowie Opolskim są Waldemar i Wanda Ciurkowie. Uruchomili ją w 2004 roku. Szybko zdecydowali się na współpracę LOTOSEM, z którym zawarli umowę partnerską. – LOTOS – mówi Waldemar Ciurko – do niczego nas nie zmuszał, nie chciał wymieniać mebli w sklepie itd.

Uroczystość wręczenia nagrody dla „Najlepszej Stacji Paliwowej w Polsce w roku 2012” odbyła się w obecności przedstawiciela Grupy LOTOS, przedstawicieli lokalnych władz oraz  Polskiej Izby Paliw Płynnych, która jest patronem konkursu. Przyjmując nagrodę - symboliczny pistolet nalewowy, właściciele stacji podkreślili, że najmilsze są nagrody pochodzące od zadowolonych klientów.

Waldemar Ciurko przyznaje, że jego specjalność to dobra kuchnia. - Jestem fachowcem od gastronomii i gdy rozkręcałem swój biznes, to początkowo chciałem, żeby stała tutaj restauracja. Ale tak się jakoś potoczyło, że stanęła stacja paliw, a później kolejne obiekty.

To jedna z największych stacji na Opolszczyźnie.  Znajduje się  obok autostrady A-4, posiada restaurację o powierzchni 500 m kw. , sklep, dużą myjnię (300 m kw.) z węzłem sanitarnym (4 prysznice) oraz 2 stanowiska tankowania TIR i AdBlue. Parking mieści 120 tirów. Teren stacji zajmuje 3,5 hektarów. Właściciele myślą o dalszym rozwoju – o usługach dla transportu, zakładzie wulkanizacyjnym i innych obiektach. 

Obecnie rozbudowujemy parking – mówi W. Ciurko. – Chcemy go powiększyć o 30 dodatkowych miejsc dla ciężarówek. Mimo że utrzymanie parkingu sporo kosztuje, bo co rusz pracuje na nim zamiatarka, to zdecydowałem, że pozostanie zawsze bezpłatny.

Kolejna inwestycja to nowa myjnia tirów o powierzchni 1100 m kw., w której oprócz standardowych urządzeń do mycia zestawów z naczepami, znajduje się bardzo nowoczesna i wydajna myjnia cystern, już nagrodzona za wzorcowy projekt.

Ze względu na tranzytowy charakter stacji ponad 80 proc. sprzedaży paliw stanowi olej napędowy. Kierowcy ciężarówek mają prawo do wielu premii, na przykład za zakupy paliw i korzystanie z myjni.

Współpracujemy z naszymi partnerami z Rogowa w ramach umowy Rodzina LOTOS od marca 2005 roku – mówi Jarosław Skorupko, kierownik Działu Operacyjnego Stacji LOTOS. - Państwo Ciurkowie cały czas inwestują w stację, mając na uwadze potrzeby mikrorynku . Stacja w Rogowie Opolskim jest liderem w sprzedaży ilościowej paliw w segmencie stacji partnerskich . Od ubiegłego roku Waldemar Ciurko przewodniczy Radzie Programowej Sieci Stacji LOTOS.