Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Ogólne
Zarząd Grupy LOTOS otwarty na konstruktywny dialog

Zarząd Grupy LOTOS otwarty na konstruktywny dialog

W Grupie LOTOS od połowy 2018 roku trwały aktywne i szeroko konsultowane z przedstawicielami związków zawodowych prace nad wdrożeniem zmian do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy Grupy LOTOS, którego obecny kształt nadany został prawie 15 lat temu. Rozmowy dotyczyły także planowanych rozwiązań w organizacji pracy oraz ścieżek kariery pracowników zatrudnionych w obszarze produkcji. Proces wdrożenia spójnych i sprawiedliwych rozwiązań wstrzymała decyzja trzech związków zawodowych o wejściu w spór zbiorowy.

Finanse
EuroRating: rating Grupy LOTOS utrzymany z perspektywą pozytywną

EuroRating: rating Grupy LOTOS utrzymany z perspektywą pozytywną

Agencja ratingowa EuroRating, po przeprowadzeniu okresowej weryfikacji ratingu kredytowego, utrzymała rating Grupy LOTOS na poziomie BBB- z perspektywą pozytywną. Zgodnie z klasyfikacją agencji – stosowaną powszechnie także przez międzynarodowe agencje ratingowe – utrzymany poziom ryzyka kredytowego wskazuje na dobrą wiarygodność finansową Grupy LOTOS i wystarczającą zdolność do obsługi zobowiązań w dłuższym terminie.