Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • Muzyka świata na Pomorzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019
  Ogólne 2019-04-24 Muzyka świata na Pomorzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019

  Gdańsk już po raz dziewiąty zamieni się w stolicę muzyki world, fado, luzofońskiej i jazzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival rozpocznie się 25 kwietnia. Podczas 4 dni odbędzie się aż 10 koncertów. Artyści wystąpią w Filharmonii Bałtyckiej, Starym Maneżu i Klubie Parlament. Już po raz ósmy LOTOS jest sponsorem wydarzenia, w tym drugi raz jako sponsor tytularny.

  wiecej
 • Awaria jednej z instalacji Clausa
  Ogólne 2019-04-22 Awaria jednej z instalacji Clausa

  W niedzielę 21 kwietnia o godz. 15.15 na terenie rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku doszło do awarii jednej z instalacji Clausa. Prawidłowo zadziałały systemy zabezpieczające. Nikt nie został poszkodowany. Zdarzenie nie spowodowało też zagrożenia dla środowiska naturalnego. 

  wiecej
 • LOTOS ze Srebrnym Listkiem CSR
  Ogólne 2019-04-17 LOTOS ze Srebrnym Listkiem CSR

  Grupa LOTOS już po raz siódmy znalazła się w gronie najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw nagrodzonych przez tygodnik „Polityka”. Podczas gali, która odbyła się 16 kwietnia, spółkę uhonorowano Srebrnym Listkiem CSR.

  wiecej
 • Diament Forbesa dla RCEkoenergii
  Ogólne 2019-04-15 Diament Forbesa dla RCEkoenergii

  RCEkoenergia, należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS, została wyróżniona tytułem „Diament Forbesa 2019”. Uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów z woj. śląskiego i opolskiego odbyło się 11 kwietnia w Katowicach. Ranking miesięcznika Forbes to najważniejsze w Polsce zestawienie dynamicznie rozwijających się firm.

  wiecej
 • Kondolencje z powodu śmierci prof. Jacka Namieśnika, rektora PG
  Ogólne 2019-04-14 Kondolencje z powodu śmierci prof. Jacka Namieśnika, rektora PG

  Zważywszy na szczególnie mocne więzy łączące Grupę LOTOS z Politechniką Gdańską, wiadomość o śmierci Jego Magnificencji prof. Jacka Namieśnika przyjęliśmy z wielkim smutkiem.

  wiecej
 • LOTOS zaprasza na 76. Tour de Pologne
  CSR materiały prasowe Tour de Pologne, 2019-04-12 LOTOS zaprasza na 76. Tour de Pologne

  Znamy trasę 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Grupa LOTOS wpiera tę prestiżową imprezę od 2009 roku. W tej edycji koncern z Gdańska będzie ponownie sponsorem oficjalnym wyścigu, sponsorem premii „Najlepszy Polak” oraz, po raz pierwszy, klasyfikacji „Najlepszy Sprinter LOTOS”.

  wiecej
 • LOTOS zbuduje stację na MOP Olsztynek Wschód
  Działalność handlowa 2019-04-11 LOTOS zbuduje stację na MOP Olsztynek Wschód

  Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) – Olsztynek Wschód. Obiekt zlokalizowany przy drodze ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim dołączy do sieci LOTOS w I kwartale 2021 r.

  wiecej
 • Wybrano prezesa LOTOS Upstream
  Ogólne 2019-04-09 Wybrano prezesa LOTOS Upstream

  Rada Nadzorcza LOTOS Upstream powołała Tomasza Maja na stanowisko prezesa Zarządu spółki z dniem 9 kwietnia 2019 r. To manager związany z przemysłem naftowym od niemalże 35 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej uczestniczył w realizacji szeregu projektów w Ameryce Północnej, Afryce Północnej, jak również w Europie.

  wiecej
 • 11 mln ton asfaltów
  Ogólne 2019-04-09 11 mln ton asfaltów

  Tyle łącznie do dziś sprzedał LOTOS Asfalt. Około 2 mln ton z tego stanowiły asfalty modyfikowane MODBIT – sztandarowy produkt spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Firma konsekwentnie angażuje się w działalność B+R, inwestuje w innowacje i zamierza nadal wdrażać nowe produkty oraz rozwiązania. W tym roku obchodzi 15-lecie swojej działalności.

  wiecej
 • Zenith wygrał przetarg na obsługę mediową Grupy LOTOS
  Ogólne 2019-04-04 Zenith wygrał przetarg na obsługę mediową Grupy LOTOS

  Dom mediowy Zenith, należący do holdingu mediowego Publicis, wygrał przetarg na kompleksową obsługę budżetu reklamowego Grupy LOTOS.

  wiecej