Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • Kolejna dostawa ropy naftowej z USA dla Grupy LOTOS
  Działalność rafineryjna 2017-12-06 Kolejna dostawa ropy naftowej z USA dla Grupy LOTOS

  LOTOS zakupił kolejną dostawę amerykańskiej ropy naftowej. Do gdańskiego Naftoportu płynie tankowiec transportujący 650 tys. baryłek (tj. ok. 80 tys. ton) amerykańskiej ropy gatunku WTI Midland. To kolejny zakup LOTOSU, który jest elementem konsekwentnie wdrażanej strategii spółki w zakresie dywersyfikacji dostaw surowców. W każdym przypadku decyzja o zakupie surowca jest uwarunkowana efektywnością technologiczną i ekonomiczną. Obecnie co piąta baryłka ropy naftowej przerabianej w gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS pochodzi z kierunku innego niż wschodni.

  wiecej
 • Cicha nawierzchnia z MODBIT HiMA
  Ogólne 2017-12-05 Cicha nawierzchnia z MODBIT HiMA

  Asfalt MODBIT HiMA wyprodukowany w LOTOS Asfalt został zastosowany w listopadzie w trakcie realizacji drogi ekspresowej S-51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek. Energopol Szczecin – główny wykonawca inwestycji – wykorzystał asfalt z rafinerii w Gdańsku do budowy tzw. cichej nawierzchni.

  wiecej
 • Grupa MARS i Grupa LOTOS wspólnie dla rozwoju przemysłu morskiego
  Ogólne 2017-12-04 Grupa MARS i Grupa LOTOS wspólnie dla rozwoju przemysłu morskiego

  Grupa MARS Shipyards & Offshore oraz Grupa LOTOS S.A. podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie recyklingu platform używanych w górnictwie morskim. Podpisany dokument otwiera nowe możliwości dla rozwoju obu stron.

  wiecej
 • Świąteczna oferta LOTOS Navigator
  Ogólne 2017-12-01 Świąteczna oferta LOTOS Navigator

  Od 1 grudnia sieć stacji paliw LOTOS proponuje trzy sezonowe kategorie nagród w programie premiowym Navigator. W katalogu znajduje się 36 zupełnie nowych upominków.

  wiecej
 • Zestawiasz = Pomagasz! Szlachetna Paczka na stacjach LOTOS
  Ogólne 2017-11-30 Zestawiasz = Pomagasz! Szlachetna Paczka na stacjach LOTOS

  Święta za pasem, dlatego przez cały grudzień na wybranych stacjach własnych – LOTOS napełnia Szlachetną Paczkę. Akcja jest prosta. Każdy klient, który skusi się na kanapkę lub hot doga i wybierze do tego napój, pomoże polskim rodzinom.

  wiecej
 • Nowa stacja na południu Polski
  Ogólne 2017-11-29 Nowa stacja na południu Polski

  Sieć stacji paliw LOTOS w woj. małopolskim powiększyła się o nową lokalizację w miejscowości Skawina. Obiekt znajduję się przy drodze krajowej nr 44, która łączy Górny Śląsk z Krakowem. To stacja franczyzowa, zarządzana przez firmę „Tankpol” ze Szczucina.

  wiecej
 • Długowieczny asfalt na drodze ekspresowej S7
  Ogólne 2017-11-27 Długowieczny asfalt na drodze ekspresowej S7

  LOTOS Asfalt dostarcza asfalty nowej generacji do budowy odcinka S7 Miłomłyn-Olsztynek. Projekt realizuje firma Budimex SA, która jest wykonawcą obwodnicy Ostródy w ciągu drogi ekspresowej S7. Do wykonania nawierzchni drogi zostanie zastosowany asfalt modyfikowany MODBIT HiMA, dzięki któremu nawierzchnia zyska wyjątkową odporność na spękania i wytrzymałość na koleinowanie.

  wiecej
 • Polska i Kamil Stoch wiceliderami – znakomita inauguracja Pucharu Świata
  Sponsoring sportowy 2017-11-20 Polska i Kamil Stoch wiceliderami – znakomita inauguracja Pucharu Świata

  Polscy skoczkowie doskonale rozpoczęli w Wiśle sezon 2017/2018 Pucharu Świata w skokach narciarskich. W piątek 17 listopada, podczas inauguracyjnych zawodów drużynowych, polska reprezentacja zajęła 2 miejsce, ex aequo z Austrią

  wiecej
 • Co ósmy SUBWAY w Polsce należy już do LOTOSU
  Ogólne 2017-11-17 Co ósmy SUBWAY w Polsce należy już do LOTOSU

  Do końca 2017 roku LOTOS otworzy kolejne dwa punkty w Radomiu i Krakowie. Razem LOTOS będzie zarządzał 19 restauracjami amerykańskiej sieci. 

  wiecej
 • LOTOS Kolej z nowym rekordem przewozów towarów
  Ogólne 2017-11-17 LOTOS Kolej z nowym rekordem przewozów towarów

  LOTOS Kolej w październiku ustanowiła nowy rekord przewozów towarów zarówno według masy, jak i pracy przewozowej. Tak dużo spółka nie woziła jeszcze nigdy w historii. Co więcej, to kolejny bardzo dobry miesiąc dla LOTOS Kolej po równie udanym trzecim kwartale.

  wiecej