Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • LOTOS Biopaliwa wśród 22 firm najbardziej przyjaznych pracownikom
  Ogólne 2017-03-22 LOTOS Biopaliwa wśród 22 firm najbardziej przyjaznych pracownikom

  Prezydent RP Andrzej Duda nagrodził 22 firmy tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". To wyróżnienie przyznawane jest w konkursie NSZZ "Solidarność". Wśród nagrodzonych znalazła się spółka LOTOS Biopaliwa.

  wiecej
 • LOTOS z najlepszymi wynikami w historii
  Ogólne 2017-03-07 LOTOS z najlepszymi wynikami w historii

  Oczyszczony z wpływu zdarzeń jednorazowych skonsolidowany zysk EBITDA (wynik operacyjny powiększony o amortyzację) liczony wg metodologii LIFO wyniósł w 2016 roku blisko 2,6 mld zł i był o 20% wyższy r./r.

  wiecej
 • Projekt EFRA przekroczył półmetek
  EFRA 2017-03-03 Projekt EFRA przekroczył półmetek

  Zaawansowanie całego Projektu EFRA, czyli budowy wielkiego kompleksu instalacji w rafinerii Grupy LOTOS, przekroczyło półmetek uwzględniając projektowanie, dostawy i prace budowlano-montażowe. Potężny dźwig ustawił na fundamentach i konstrukcjach żelbetowych największe oraz najcięższe aparaty, w tym m.in.: dwa reaktory instalacji koksowania DCU (ważące 240 ton każdy) i kolumnę destylacji hydrowaksu (ważącą 300 ton). Zakończyła się spektakularna operacja Projektu EFRA, tzw. heavy lifting. Przy budowie instalacji pracują głównie polscy pracownicy.

  wiecej
 • Rafineria w Gdańsku będzie jak nowa – największy remont w historii Grupy LOTOS
  Działalność rafineryjna 2017-02-24 Rafineria w Gdańsku będzie jak nowa – największy remont w historii Grupy LOTOS

  Od 3 marca do 15 kwietnia br. w rafinerii LOTOSU w Gdańsku zostanie przeprowadzony postój remontowy, do którego firma przygotowuje się od 1,5 roku. Co najważniejsze, zaplanowanej przerwy w pracy rafinerii nie odczują jej klienci.

  wiecej
 • Zmiany w składzie zarządu LOTOS Petrobaltic
  Ogólne 2017-02-14 Zmiany w składzie zarządu LOTOS Petrobaltic

  Rada Nadzorcza dokonała dziś zmian w składzie zarządu spółki w związku z rezygnacją Marcina Jastrzębskiego, prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A., z funkcji prezesa LOTOS Petrobaltic S.A.

  wiecej
 • W nowy rok z ISUZU
  Ogólne 2017-02-14 W nowy rok z ISUZU

  Od początku tego roku olej LOTOS Quazar ISZ SAE 10W-40 jest produktem przeznaczonym do zastosowań w nowoczesnych pickupach ISUZU. To efekt kilkunastomiesięcznej pracy ekspertów z obu firm, w następstwie której powstał olej, którego parametry przewyższają wymogi międzynarodowych klasyfikacji i producenta w zakresie gwarancji silnika.

  wiecej
 • Wielodzietne rodziny oszczędzają na stacjach sieci LOTOS
  Działalność handlowa 2017-02-13 Wielodzietne rodziny oszczędzają na stacjach sieci LOTOS

  Ponad 1 mln zł zaoszczędziły wielodzietne rodziny korzystające z Karty Dużej Rodziny (KDR) na stacjach paliw sieci LOTOS. 

  wiecej
 • LOTOS Kolej wśród najbardziej dynamicznych polskich firm
  Ogólne 2017-02-10 LOTOS Kolej wśród najbardziej dynamicznych polskich firm

  W lutowym wydaniu miesięcznika Forbes Polska, opublikowano listę Diamentów Forbesa 2017 – ranking najbardziej dynamicznych polskich firm. Zestawienie pokazuje olbrzymi sukces spółki LOTOS Kolej, która zajęła trzecie miejsce w województwie pomorskim oraz 31. miejsce w kategorii ogólnej firm z przychodem ponad 250 mln zł. LOTOS Kolej jest też najwyżej sklasyfikowaną firmą transportową w kraju.

  wiecej
 • Raport UOKiK o jakości paliw w Polsce. LOTOS oceniony pozytywnie
  Ogólne 2017-02-09 Raport UOKiK o jakości paliw w Polsce. LOTOS oceniony pozytywnie

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skontrolował co siódmą stację paliw w sieci LOTOS. Na każdej z nich jakość paliw była zgodna z wymaganiami.

  wiecej
 • Wspieramy najlepszych
  Kariera 2017-01-31 Wspieramy najlepszych

  W styczniu Perspektywy ogłosiły wyniki XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce na podium wśród techników województwa pomorskiego oraz Złotą Tarczę zdobyło Technikum nr 8 w CKZiU nr 2 w Gdańsku, z którym od wielu lat współpracuje Grupa LOTOS.

  wiecej