Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • LOTOS zbuduje dwa MOP-y przy S8 na Mazowszu
  Ogólne 2019-06-17 LOTOS zbuduje dwa MOP-y przy S8 na Mazowszu

  LOTOS umacnia pozycję wicelidera w segmencie Miejsc Obsługi Podróżnych w Polsce. Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnych dwóch MOP-ów przy drodze ekspresowej S8 w województwie mazowieckim. Otwarcie obu obiektów planuje się na I/II kwartał 2021 roku.

  wiecej
 • Sport i kultura nad morzem. LOTOS sponsorem Stadionu Letniego Gdańsk
  Ogólne 2019-06-14 Sport i kultura nad morzem. LOTOS sponsorem Stadionu Letniego Gdańsk

  Grupa LOTOS po raz drugi została sponsorem tytularnym Stadionu Letniego Gdańsk, zlokalizowanego na plaży w Brzeźnie. Przez ostatnie 4 lata miejsce to odwiedziło prawie 5 milionów osób. Stadion otwiera sezon już w weekend 14-15 czerwca. Reprezentacje Polski i Grecji rozegrają tu mecze piłki plażowej.

  wiecej
 • LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm
  Ogólne 2019-06-14 LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

  Grupa LOTOS zajęła 1. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 5. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 13 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

  wiecej
 • Kolejna edycja „Zdolnych z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”
  Ogólne 2019-06-13 Kolejna edycja „Zdolnych z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”

  Program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa LOTOS, odbędzie się już po raz trzeci. Umowę w tej sprawie podpisano 11 czerwca. Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej w czechowickich szkołach.

  wiecej
 • UKS LOTOS Gdańsk mistrzem w I Lidze Wojewódzkiej C2
  Ogólne 2019-06-13 UKS LOTOS Gdańsk mistrzem w I Lidze Wojewódzkiej C2

  Drużyna UKS LOTOS Gdańsk, występująca w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005), na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewniła sobie mistrzostwo. UKS to zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Już 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej LOTOS Junior Cup.

  wiecej
 • Aerobaltic z większą mocą. LOTOS sponsorem tytularnym
  Ogólne 2019-06-12 Aerobaltic z większą mocą. LOTOS sponsorem tytularnym

  Gdyńskie pokazy zyskały wysokooktanowe zasilanie. Sponsorem tytularnym największego lotniczego wydarzenia w Polsce został LOTOS. Paliwowy koncern już wcześniej uczestniczył w Gdynia Aerobaltic. W ubiegłym roku poprzez swoją spółkę – córkę – LOTOS-Air BP Polska zasilał lotnicze emocje w Gdyni. Teraz do współpracy przy pokazach włącza się też Grupa LOTOS.

  wiecej
 • Wznowienie tłoczeń rurociągiem „Przyjaźń”
  Ogólne 2019-06-09 Wznowienie tłoczeń rurociągiem „Przyjaźń”

  Tłoczenie wolnej od chlorków ropy naftowej do systemu przesyłowego PERN, z którego surowiec trafia również do rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku, zostało wznowione 9 czerwca. Pełne tłoczenie rurociągiem ma być przywrócone w lipcu. Do tego czasu utrzymywane będą nadal dostawy drogą morską.

  wiecej
 • Komunikat po spotkaniu w Rosji
  Ogólne 2019-06-04 Komunikat po spotkaniu w Rosji

  Podczas wczorajszego spotkania w Moskwie uzgodniono szczegóły mechanizmu rekompensat dla rafinerii odbierających ropę od rosyjskich dostawców. W rozmowach udział wzięli również przedstawiciele Grupy LOTOS S.A. Ustalono też, że częściowe wznowienie dostaw surowca z Rosji rurociągiem „Przyjaźń” nastąpi 10 czerwca.

  wiecej
 • Nowy termin rozruchu DCU
  Ogólne 2019-05-31 Nowy termin rozruchu DCU

  Firma KT, główny wykonawca Projektu EFRA, nie zapewniła do dziś bezspornej gotowości technicznej do rozpoczęcia rozruchu instalacji DCU. Strony podpisały 31 maja br. stosowny aneks w tej sprawie. Nie opóźni to wystąpienia pełnych planowanych efektów ekonomicznych, ani nie wpłynie na całkowity budżet projektu.

  wiecej
 • LOTOS Asfalt trzykrotnie wyróżniony
  Konferencje 2019-05-23 LOTOS Asfalt trzykrotnie wyróżniony

  Podczas XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska przedstawiciele LOTOS Asfalt odebrali prestiżowe nagrody z rąk ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

  wiecej