Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Ladies Jazz Festiwal, Festwial Szekspirowski czy spotkanie z rajdowym Mistrzem?

Ogólne

Ladies’ Jazz Festival

W niedzielę, 21 lipca rusza Ladies’ Jazz Festival. Przez cały tydzień publiczność usłyszy w Gdyni znakomite światowe i polskie gwiazdy w jedynym na świecie kobiecym festiwalu jazzowym.

Pełny repertuar Ladies’ Jazz Festival


Wystawa w Helu „Plastik Niefantastik”


Do końca września w Helu można oglądać wystawę „Plastik Niefantasik”. Wystawę przygotowała Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Grupą LOTOS oraz przy wsparciu merytorycznym Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jej celem jest zainteresowanie problemem mikroplastiku i zachęcenie do działania na rzecz ochrony środowiska. Młodzi artyści, korzystając z różnych technik, podczas zajęć na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku stworzyli ilustrowane plakaty.

Wystawa plastik

Festiwal Szekspirowski

23. edycja festiwalu szekspirowskiego potrwa od 26 lipca do 4 sierpnia. Czekają na nas wydarzenia artystyczne z Armenii, Chorwacji, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Festiwal zainauguruje polska adaptacja "Jak wam się podoba" w reżyserii Krystyny Jandy, zrealizowana przez Teatr Wybrzeże w Gdańsku.

Pełny repertuar Festiwalu Szekspirowskiego

Letnie Grand Prix w skokach i zakończenie sezonu zimowego LOTOS Cup

Skocznia im. Adama Małysza w nadchodzący weekend będzie gościć uczestników Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W sobotę w Wiśle odbędzie się konkurs drużynowy Letniej Grand Prix. Następnego dnia skoczkowie będą rywalizować w zawodach indywidualnych.


Telewizyjne emisje Letnie Grand Prix w skokach narciarskich

Lato Teatralne w Teatrze Atelier

Od piątku, 19 lipca na deskach teatru porywający monodram Ewy Błaszczyk „Oriana Fallaci. Chwila w której umarłam”. W tygodniu, na deskach Teatru Atelier zobaczymy dwa koncerty. "Gadu, Gadu. Piosenki Agnieszki Osieckiej" w wykonaniu Katarzyny Żak oraz „Koftę” przygotowaną przez Piotra Machalicę.

Ewa Błaszczyk

Pełny repertuar Lata Teatralnego


LOTOS Stadion Letni

Przez cały weekend od19 do 21 lipca Lotos Stadion Letni ponownie będzie gościć rozgrywki piłki nożnej plażowej. Przed nami turniej o Młodzieżowy Puchar Polski. Zawody dedykowane są zawodnikom urodzonym w 1998 roku i młodszym.

Do rywalizacji o Młodzieżowy Puchar Polski przystąpi 14 drużyn. Województwo pomorskie reprezentują BSC Boca Gdańsk, Hemako Sztutowo, FBS Kolbudy, Team Słupsk Adkonis i Dragon Bojano.
Drużyny podzielono na dwie grupy trzy zespołowe i dwie grupy cztero zespołowe. W piątek i sobotę grupowa rywalizacja wyłoni ćwierćfinalistów. Ćwierćfinały odbędą się w sobotę, zaś półfinały i finał w niedzielę.
Więcej informacji o wydarzeniach na FB LOTOS Stadion Letni.

Gość specjalny Kajetan Kajetanowicz
Zapraszamy do Katowic. W czwartek, 25 lipca gościem PITSTOPU, na stacji paliw przy ulicy Francuskiej 105, będzie Kajetan Kajetanowicz. Znany rajdowiec i trzykrotny Mistrz Europy będzie instruował klientów stacji, jak po mistrzowsku zapinać pasy i montować foteliki dla dzieci
Udostępnij