logo

Ogólne

Tak jak w ubiegłym roku LOTOS Gdynia, po zaciętej walce stoczonej przed własną publicznością, pokonał zespół gwiazd Basket Ligi 62:61. Koszykarkom kibicowało ok. 1,5 tys. widzów, wśród nich m.in. Kazimierz Marcinkiewicz, Lech Wałęsa, oraz Paweł Olechnowicz. Spotkanie transmitowały TVP3 oraz TV Polonia.

Obrazek

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Agnieszka Szott z gorzowskiego AZS-u. Na odpowiedź gdynianek nie trzeba było długo czekać - rzutem za 3 punkty popisała się Agnieszka Bibrzycka. Po pierwszej kwarcie prowadził LOTOS 25:22. Jednak druga część spotkania należała już do gości. Koszykarki Gwiazd Ligi m.in. dzięki doskonałej grze Agnieszki Szott odskoczyły na 8 punktów i prowadziły (44:36). W trzeciej i czwartej kwarcie mistrzynie Polski zaczęły odrabiać straty i w końcówce meczu przeważyły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Agnieszkę Bibrzycką, która zdobyła dla LOTOS-u 18 punktów.

- Kibiców przyciągnęła dziś oprawa tej imprezy i duch sportowej walki, który towarzyszył spotkaniu do ostatnich jego minut – powiedział po meczu Krzysztof Koziorowicz, trener LOTOS-u Gdynia. - Nie było to spotkanie ligowe, ale nie był to również mecz na zasadzie grajmy sobie jak chcemy. Dziewczyny poważnie potraktowały to spotkanie.

W przerwie meczu organizatorzy przygotowali nie lada niespodzianki. Był m.in. konkurs rzutów wolnych w wykonaniu VIP-ów. Drużyna prowadzona przez Lecha Wałęsę, w składzie Paweł Olechnowicz, Wojciech Szczurek i Robert Korzeniowski pokonała 10:7 zespół Kazimierza Marcinkiewicza. Dodatkowo widzowie mogli obejrzeć występ grupy tanecznej LOTOS Jantar z Elbląga, która w tegorocznych Mistrzostwach Świata Formacji Standardowych zdobyła trzecie miejsce.

Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupa LOTOS SA tel.(58) 308 75 70 (0) 505 050 454, ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, e-mail: marcin.zachowicz@grupalotos.pl