Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ogólne 2008-08-07
LOTOS szuka fachowców do pracy w Norwegii
Geologa, geofizyka oraz technologów odpowiedzialnych za wiercenia, rozwój i oszacowanie zasobów pól naftowych poszukuje działająca w Norwegii spółka LOTOS Norge. Docelowo firma planuje zatrudnić pięciu wysokiej klasy specjalistów z Polski.

W siedzibie LOTOS Norge, mieszczącej się w Stavanger (norweska stolica biznesu naftowego), pracuje obecnie 10 specjalistów, zarówno Polaków jak i Norwegów. Cały zespół, posiadający szerokie doświadczenie i kompetencje w branży poszukiwawczo-wydobywczej, odpowiedzialny jest za uzyskanie dostępu do złóż ropy naftowej i gazu położonych na norweskim szelfie kontynentalnym. Szefem LOTOS Norge jest wieloletni menadżer Statoila (obecnie StatoilHydro) Henrik Carlsen, który tylko w latach 1999-2004 dokonał 20 odkryć pól naftowych, z których 4 zaczęto eksploatować. Brał także udział w projekcie Snohvit dotyczącym zagospodarowania złóż ropy naftowej i gazu na M. Barentsa. W realizację tego projektu zaangażowanych było aż 30 tys. pracowników koncernu Statoil i firm podwykonawczych. W 2006 r. Carlsen otrzymał prestiżowy tytuł „Oilman of the Year” przyznawany za specjalne zasługi dla międzynarodowego przemysłu naftowego. Z kolei dyrektorem ds. poszukiwań w LOTOS Norge jest Stig Jarle Bergseth, od 1975 r. również związany ze Statoilem, gdzie zrealizował wiele projektów z zakresu poszukiwań i wydobycia ropy oraz gazu m.in. w Norwegii i Kanadzie. W ostatnim czasie Bergseth odpowiadał za kwestie związane z BHP w koncernie Statoil.

- Uzyskanie dostępu do norweskich złóż i ich eksploatacja to bardzo skomplikowany i długotrwały proces - podkreśla prezes Carlsen. - Wymaga on zaangażowania i współpracy doświadczonych specjalistów z wielu dziedzin, takich jak m.in. geologia, obsługa techniczna platform, czy finanse i BHP. Dynamiczny rozwój naszej spółki oraz kompleksowość zadań jakie realizujemy, sprawiły iż do końca tego roku postanowiliśmy zwiększyć zatrudnienie nawet dwukrotnie, tj. do 20 osób.

W proces rekrutacji zaangażowana jest również należąca do grupy kapitałowej LOTOS spółka Petrobaltic, będąca właścicielem firmy LOTOS Norge. Dzięki pomocy Petrobaltiku ogłoszenia dotyczące pracy w Norwegii opublikowały w czerwcu i lipcu portale internetowe pracuj.pl i gazetapraca.pl. Oferty zatrudnienia ukazały się też w „Gazecie Wyborczej”. Tylko serwis pracuj.pl odnotował blisko 4,5 tys. odsłon dotyczących ofert pracy w LOTOS Norge. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska technologa ds. wierceń i złóż oraz geologa.

Wszystkie aplikacje kandydatów były przyjmowane wyłącznie w języku angielskim. - Wynika to ze specyfiki miejsca i rodzaju pracy – tłumaczy Marta Zbucka, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi Petrobaltiku. Pierwsze rozmowy z kandydatami przeprowadzone zostaną w Gdańsku jeszcze w sierpniu. – Pomimo wyjątkowo dużego zainteresowania, jakim cieszy się nasza rekrutacja, na niektóre stanowiska wciąż poszukujemy pracowników – informuje dyrektor Zbucka. – Specyfika pożądanych kwalifikacji i profili zawodowych, jak również wysokie wymagania związane z zatrudnieniem na bardzo specjalistycznych stanowiskach spowodowały znaczne zawężenie docelowej grupy kandydatów.

Równolegle z procesem rekrutacyjnym w Polsce prowadzone są poszukiwania specjalistów dla LOTOS Norge w Norwegii. 

Szczegółowe informacje, związane z ofertą zatrudnienia w LOTOS Norge, znajdą Państwo na stronie http://www.petrobaltic.com.pl/ w zakładce "Kariera".
 
Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.(58) 308 75 70, (0) 505 050 454, e-mail: marcin.zachowicz@grupalotos.pl