Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Sieć stacji LOTOS powiększyła się o kolejny MOP

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Działalność handlowa 2012-03-13
Sieć stacji LOTOS powiększyła się o kolejny MOP

LOTOS uruchomił kolejne Miejsce Obsługi Podróżnych. Chodzi o stację paliw w miejscowości Sitno na trasie S3, prowadzącej ze Szczecina do Gorzowa Wielkopolskiego. W sumie LOTOS dysponuje już 11 obiektami MOP w całej Polsce, a do końca tego roku uruchomi dwa kolejne.

Będą to MOP Koszwały na S7 koło Gdańska oraz MOP Suchedniów również na S7 koło Skarżyska Kamiennej. – Oba MOP-y zostaną uruchomione jeszcze w tym roku – informuje Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa – Obiekty, oprócz stacji LOTOS, wyposażone będą między innymi w restauracje oraz parkingi. Dodatkowo stanęliśmy w tym roku do kilkudziesięciu przetargów na budowę MOP w różnych lokalizacjach obejmujących swym zasięgiem cały kraj. Ich wyniki będą znane w przyszłym roku.

Dla LOTOSU, który do 2015 r. pragnie uzyskać 10-procentowy udział w sprzedaży detalicznej paliw (aktualnie 8%), rozwój sieci stacji przyautostradowych jest jednym z priorytetów.

MOP Sitno położony jest na 40 km drogi S3 jadąc z Gorzowa Wlkp. w kierunku Szczecina. Stacja posiada pełną ofertę sieci premium (PB95, Dynamic98, ON, Dynamic Diesel, LPG), osiem stanowisk do tankowania samochodów osobowych i 2 stanowiska LPG, dwa obustronne stanowiska ON High Speed (przeznaczone dla TIR) oraz 2 stanowiska z dystrybutorami AdBlue. Dodatkowo stacja dysponuje sklepem oraz kącikiem gastronomicznym. W ofercie MOP Sitno klienci znajdą ponadto restaurację McDonald’s, parking TIR, miejsce obsługi autobusów, a także miejsce postojowe dla ładunków niebezpiecznych.

Na tej samej trasie sieć LOTOS dysponuje jeszcze placówką MOP Wysoka, która znajduje się na 4 km drogi ze Szczecina w kierunku Gorzowa Wlkp. Obiekt posiada w swojej ofercie te same usługi co MOP Sitno. 

Oprócz dwóch MOP na S3 kierowcy mogą skorzystać z usług sieci LOTOS na autostradach A1 (Malankowo Zach./Malankowo Wsch.), A2 (Police/Łęka), A4 (Witowice/Oleśnica i Rachowice/Kozłów) oraz A6 (MOP Kołbaskowo).

W styczniu 2012 r. minęło szesnaście lat od powołania spółki LOTOS Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje łącznie 361 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych oraz rozwija sieć ekonomiczną pod nazwą LOTOS Optima. LOTOS Paliwa posiada także certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.(58) 308 75 70, (0) 505 050 454, e-mail: marcin.zachowicz@grupalotos.pl