Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
CSR - Kultura 2017-04-06
Siódma edycja Siesta Festivalu w Gdańsku

ballou canta

Grupa LOTOS, jako sponsor
, wspiera Festiwal od 2012 roku. To wydarzenie nawiązujące do audycji Marcina Kydryńskiego pt. Siesta, emitowanej w III Programie Polskiego Radia. Festiwal ma na celu prezentację artystów o międzynarodowej sławie wykonujących muzykę będącą mieszanką ludowej spuścizny i współczesnej, europejskiej harmonii i jazzowej swobody.

Koncerty będą odbywały się w salach Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, a kończący festiwal koncert afrykańskiej fiesty rozegra się w klubie Parlament. 

Wśród gwiazd edycji 2017 są m.in nagrodzona w 2016 roku Grammy brazylijska pianistka i wokalistka Eliane Elias, izraelska wokalistka Mor Karbasi, kubańska gwiazda Omara Portuondo znana m.in ze współpracy z Buena Vista Social Club i występujący po raz pierwszy w Polsce Dino D‘Santiago uprawiający kabowerdyjską muzykę rodem z Wysp Zielonego Przylądka. W ramach wydarzenia odbędą się również akustyczne koncerty fado.

Artyści

Dino d’Santiago (21 kwietnia, g: 17:00, Filharmonia Bałtycka
) po raz pierwszy przed polską publicznością: młody portugalski artysta, który ma na swoim koncie i współpracę z takimi artystami jak znani siestowiczom Tito Paris czy Paulo Flores i fantastyczne recenzje własnych dokonań – przyszłość i nowe oblicze muzyki kabowerdyjskiej w najlepszym wydaniu;

Omara Portuondo – znamy ją z Buena Vista Social Club; Omara to najwspanialszy głos Kuby, jedna z ikon muzyki świata, idealnie wpisująca się w charakter Siesta Festival i oczekiwana w Polsce (21 kwietnia, g: 20:00, Filharmonia Bałtycka)

Mor Karbasi – izraelska artystka okrzyknięta następczynią czy rywalką Yasmin Levy czy Marizy; aż dwukrotnie wystąpi na festiwalu i zabierze nas w podróż śladami żydów sefardyjskich i ich ladino (22 kwietnia g. 17:00 i g. 20:00, Filharmonia Bałtycka)

Mario Pacheco i przyjaciele – najsławniejszy na świecie lizboński klub fado i jego rezydenci w Gdańsku: Club de Fado na Nocach Fado (21 i 22 kwietnia, g. 22:00, sala kameralna Filharmonii Bałtyckiej)

Eliane Elias – wielka pianistka i wokalistka jazzowa, moc nagród, nominacji, wspaniała kariera i tak rzadko koncertuje w Polsce; na Siesta Festival wykona utworu ze swego najnowszego i poprzedniego nagrodzonego Grammy albumów; (23 kwietnia, g. 19:00, Filharmonia Bałtycka)

Ballou Canta – muzyka prosto z Brazzaville, Paryża i Martyniki; rozedrgana, słoneczna, taneczna, rozświetlająca - Ballou Canta pojawi się po raz pierwszy w Polsce (23 kwietnia g. 22:00, klub Parlament, Gdańsk).

Więcej informacji na 
www.siestafestival.pl/

logo siesta


Udostępnij