Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

LOTOS zwiększa dostępność paliw premium Dynamic

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Działalność handlowa 2017-07-31
LOTOS zwiększa dostępność paliw premium Dynamic

Sieć stacji paliw LOTOS systematycznie poszerza dostępność paliw premium Dynamic o stacje LOTOS Optima. Wszędzie tam gdzie jest to uzasadnione ekonomicznie, a infrastruktura pozwala na powiększenie oferty o markowe paliwa.

Gdański koncern w niedalekim czasie planuje sprzedawać paliwa premium Dynamic na 100 stacjach LOTOS Optima. To połowa placówek działających w segmencie ekonomicznym koncernu. Tym samym do końca 2017 roku paliwa premium Dynamic będą dostępne na ponad 3/4 wszystkich stacji działających w sieci LOTOS.

W październiku 2007 r., gdy paliwa Dynamic weszły na krajowy rynek, istniał wyraźny podział na stacje premium i ekonomiczne. W przeciągu kilku następnych lat powoli zaczęły zacierać się różnice pomiędzy tymi segmentach rynku. Z punktu widzenia potrzeb klientów utrzymywanie sztywnego podziału okazywało się coraz mniej uzasadnione. Dlatego LOTOS Paliwa i franczyzobiorcy, współpracując przy dopasowaniu oferty, zdecydowali się na strategiczną zmianę. Statystyki wskazują, że dynamika konsumpcji paliw premium, tj. LOTOS Dynamic (ON i Pb98), jest kilkukrotnie większa niż standardowych. Jeśli klient poszukuje paliw premium to należy je zaoferować.

Ok. 40% stacji w sieci gdańskiego koncernu działa pod marką LOTOS Optima.

Atlas stacji paliw sieci LOTOS.

LOTOS Optima

Strategiczne zmiany

Do czerwca br. karty programu premiowego nie były honorowane na stacjach segmentu ekonomicznego LOTOS Optima. LOTOS rozszerzył działanie programu premiowego Navigator na wszystkie stacje swojej sieci.

Ta kluczowa zmiana jest elementem rewitalizacji programu premiowego Navigator. Ma na celu zwiększanie efektywności w handlu detalicznym, zgodnie ze strategią rozwoju Grupy Kapitałowej LOTOS na l. 2017-2022.

Produkty premium z najnowocześniejszej rafinerii

Grupa LOTOS S.A. zarządza jedną z najnowocześniejszych rafinerii w Europie. Dzięki najnowszej generacji instalacjom i zaawansowanym technologiom wytwarza najwyższej jakości produkty, m.in. benzynę: 95, 95 AL, 98, oleje napędowe: Eurodiesel, I Z-40, jak też produkty klasy premium - LOTOS Dynamic 98 oraz LOTOS Dynamic Diesel.

Paliwa mają ponad dwadzieścia parametrów składających się na jakość paliw, spełniają wyśrubowane normy UE, według której zawartość siarki w paliwach nie powinna przekraczać 10 ppm (parts per million – cząstek na milion).

Paliwo jest analizowane na każdym etapie, sprawdzeniu podlegają zarówno wszystkie komponenty, jak i gotowy produkt. Paliwa LOTOS Dynamic są wynikiem długotrwałych prac laboratoriów rafinerii Grupy LOTOS S.A.

LOTOS Dynamic

Niezależnie od wieku nowe i starsze pojazdy mogą wykorzystać wiele atutów paliw Dynamic. To nie tylko moc silnika, ale także jego stabilna praca i mniejsze spalanie. W Dynamic Diesel są dodatki uszlachetniające. Depresatory, dodawane do oleju napędowego – od początku października do połowy kwietnia – sprawiają, że podczas krystalizacji parafin, gdy temperatura spada poniżej temperatury mętnienia, powstają mniejsze kryształy, które do pewnej temperatury nie zapychają filtra. Natomiast dodatki WASA spowalniają opadanie na dół zbiornika już skrystalizowanych parafin. To ważne, bo paliwo zasysane jest z dołu zbiornika i jeśli jest tam warstwa parafin, to filtr może szybko się zapchać.

Oprócz tego, przez cały rok, do olejów napędowych dodawane są biocydy, które hamują rozwój bakterii i innych mikroorganizmów w zbiornikach. Powstające z nich osady również mogą zatkać filtry.

Poza tym paliwa LOTOS Dynamic mają pakiet dodatków, np. detergentów myjących silnik, antykorozyjnych, przeciwpiennych (oleje napędowe). Gdyby nie było tego ostatniego, to piana uniemożliwiłaby zatankowanie całego baku. Bez dodatków myjących w komorach spalania powstawałyby nagary (osady) obniżające sprawność silnika.

Więcej o paliwach premium na stronie lotosdynamic.pl.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć ponad 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Udostępnij