logo

Siesta LOTOS Festival 2018 potrwa od 19 do 22 kwietnia. Gdańsk stanie się światową stolicą muzyki world, fado, jazzu i kultury luzofońskiej.Na słuchaczy czeka dziesięć koncertów, które odbędą się w Filharmonii Bałtyckiej i Starym Maneżu. Już po raz siódmy LOTOS jest sponsorem wydarzenia, a po raz pierwszy sponsorem tytularnym.

CSR

Siesta LOTOS Festival 2018 potrwa od 19 do 22 kwietnia. Gdańsk stanie się światową stolicą muzyki world, fado, jazzu i kultury luzofońskiej.Na słuchaczy czeka dziesięć koncertów, które odbędą się w Filharmonii Bałtyckiej i Starym Maneżu. Już po raz siódmy LOTOS jest sponsorem wydarzenia, a po raz pierwszy sponsorem tytularnym.

Staramy się wspierać ważne wydarzenia kulturalne nie tylko po to, by w ten sposób ściślej integrować się ze społecznościami lokalnymi, ale i dlatego, że tego oczekują od nas nasi klienci – podkreśla Witold Pasek, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.  Budujemy w ten sposób pozytywny odbiór marki LOTOS zapewniając jednocześnie realizację celów ważnych z punktu widzenia naszej strategii.

Podczas Gdańsk LOTOS Siesta Festival usłyszymy rdzenne języki Afryki, Ameryki Płd. i Azji oraz portugalski, hiszpański czy francuski. Siesta popularyzuje w Polsce muzykę luzofońską, czyli portugalskojęzyczną, ze szczególnym uwzględnieniem fado, które wypełnia dużą część programu każdej edycji.

– Muzyka to najbardziej uniwersalny język świata, a Siesta poprzez dźwięki prezentuje odległe kontynenty, niedostępne dla wszystkich miejsca i fascynujących artystów. Festiwal na stałe zadomowił się w Gdańsku – mówi Maciej Farski, rzecznik prasowy Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2018. – To wszystko nie mogłoby trwać i rozwijać się bez pomocy miasta, wiernej publiczności i pomocy takich przyjaciół sztuki jak Grupa LOTOS S.A., która towarzyszy nam od drugiej edycji, tym razem już w charakterze sponsora tytularnego.

Festiwal rozpocznie koncert Sary Tavares. Artystka pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka posiada jedną z najbardziej charakterystycznych barw głosu w całej muzyce luzofońskiej. W piątkowy wieczór rozbrzmiewać będzie muzyka latynoska. Po raz pierwszy w Polsce gościć będzie tegoroczny nominowany do nagrody Grammy – Raul Midon, a wFilharmonii Bałtyckiej zagra Marta Gomez.

Festiwalowa sobota należeć będzie do jednego z największych artystów world music. Tito Paris zagra dla gdańskiej publiczności dwukrotnie. W ostatni dzień festiwalu organizatorzy po raz pierwszy zdecydowali się na muzykę afro-amerykańską. W Filharmonii Bałtyckiej wystąpi zespół Take 6, z pewnością największy, najbardziej utytułowany wokalny zespół soul i jazz na świecie. Na zakończenie Siesty wystąpi Roberta Sa – młoda, ale bardzo popularna artystka z Brazylii.

Oprócz koncertów, nieodłącznym elementem Siesty są Noce Fado, czyli kolacje, rozmowy, kameralne koncerty i spektakle, które w gdańskich wnętrzach odtwarzają atmosferę tradycyjnych lizbońskich tawern. Główną atrakcją, każdego z trzech wieczorów będzie Fabia Rebordao.

Grupa LOTOS od lat aktywnie wspiera wiele ciekawych i wyjątkowych wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Działalność firmy nierozerwalnie kojarzy się z regionem Pomorza. Grupa LOTOS wspiera działalność Opery Bałtyckiej, sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej oraz jest obecna podczas Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. W Gdańsku firma angażuje się m.in. w Festiwal Szekspirowski, Festiwal Solidarity of Arts.
Koncern aktywnie promuje znaczące lub ciekawe wydarzenia także na południu kraju, gdzie prowadzi swą działalność technologiczną i handlową. Warto wymienić LOTOS Jazz Festival, czyli Bielską Zadymkę Jazzową. Grupa LOTOS, wspiera również akcje i działania kulturalne i społeczne podejmowane na rzecz lokalnych społeczności Jasła i Czechowic.

***

Grupa LOTOS jest grupą kapitałową w skład, której oprócz Grupy LOTOS S.A. (spółka matka), LOTOS Czechowic, LOTOS Jasła i LOTOS Petrobaltic (prowadzi poszukiwania oraz wydobycie ropy naftowej i gazu na Morzu Bałtyckim) wchodzi kilkanaście spółek córek spod znaku LOTOS. Po trzech kwartałach 2012 r. przychody ze sprzedaży LOTOSU wyniosły blisko 25 mld zł (+19% r./r.) Zysk netto w ww. okresie uplasował się na poziomie ok. 700 mln zł (+21% r./r.) Na koniec sierpnia br. udział LOTOSU w krajowym rynku paliw wyniósł 34%, co znacznie przewyższa cel strategiczny na lata 2011-15, ustalony na poziomie 30%.

Poprzez spółki LOTOS Petrobaltic i LOTOS Norge koncern obecny jest również na polskim i norweskim szelfie kontynentalnym, gdzie prowadzi prace poszukiwawczo-wydobywcze w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej. Dzięki przejęciu 100% udziałów w spółce LOTOS Geonafta koncern zyskał również dostęp do lądowych złóż ropy naftowej, zlokalizowanych na terytorium Litwy. W 2011 roku LOTOS wydobył 230 tys. ton ropy naftowej. Zgodnie z zapisami strategii na lata 2011-2015 LOTOS planuje wydobywać 1,2 mln ton ropy naftowej rocznie do 2015 r.

Udostępnij