Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ogólne 2018-04-25
Pomorscy liderzy bezpieczeństwa w LOTOSIE

Pomorskie Forum Liderów Bezpieczeństwa odbędzie się 26 kwietnia na Stadionie Energa Gdańsk. Dzień wcześniej jego uczestnicy zwiedzą rafinerię Grupy LOTOS w Gdańsku. O kulturze bezpieczeństwa, nauce ze zdarzeń i innowacjach w obszarze BHP opowiedzą prelegenci z Dovista Polska, Flextronix International Poland, Ashland Specialities Poland, DCT Gdańsk, LPP oraz Grupy LOTOS, która jest organizatorem wydarzenia.

Forum ma na celu zapoczątkować dyskusję na temat bezpieczeństwa w środowisku pracy na poziomie regionu. Wszystko po to, aby wspólnie doskonalić i wymieniać się dobrymi praktykami, wdrażając rozwiązania zwiększające bezpieczną pracę pracowników i wykonawców. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.

– Obszar bezpieczeństwa  stawia przed przedsiębiorstwami coraz więcej odpowiedzialnych wyzwań, których podstawowym celem jest troska o to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo ludzi – powiedział Grzegorz Orzeszko, dyrektor ds. efektywności produkcji, ochrony środowiska i BHP Grupy LOTOS   – Utrzymanie wysokich standardów w tym zakresie jest trudnym i wymagającym zadaniem, dlatego tym bardziej należy wspólnie działać i krzewić ideę odpowiedzialnych firm na Pomorzu. Musimy wymieniać się doświadczeniami oraz praktycznymi rozwiązaniami, niezależnie od branży w jakiej pracujemy. W końcu cel mamy wspólny: bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. To jedna z idei Grupy LOTOS, która przyświecała powstawaniu inicjatywy utworzenia Pomorskiego Forum Liderów Bezpieczeństwa.

Pełny program 2. Forum dostępny pod linkiem.

Druga edycja Forum została zainicjowana i zorganizowana przez Grupę LOTOS S.A. jako pierwsza tego typu inicjatywa w skali województwa pomorskiego. Forum zostało wpisane na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez spółkę i stanowi wartościowe wsparcie dla pomorskiego biznesu w zakresie bezpieczeństwa pracy. Jako inicjator tego wydarzenia, Grupa LOTOS S.A. liczy na współpracę i wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk z innymi firmami Pomorza.

Inicjatywa LOTOSU została wyróżniona w 44. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz instytucjami i partnerami społecznymi.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij