Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Działalność handlowa 2018-04-27
LOTOS otworzy pierwsze MOP-y przy S5

Sieć stacji paliw LOTOS wygrała postępowania przetargowe na dzierżawę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (dalej: MOP) w ciągu drogi ekspresowej S5, na odcinku łączącym Wrocław z Poznaniem.

W sieci LOTOS działa obecnie 20 MOP-ów. W latach 2018-2020 planowane jest uruchomienie łącznie ośmiu tego typu stacji paliw.

MOP Golina Wielka, II kategorii (w trzystopniowej skali) o powierzchni niemal 5 ha, zlokalizowany będzie przy drodze ekspresowej S5, w kierunku Poznania, na odcinku Wrocław – Leszno, na terenie gminy Bojanowo, powiat rawicki, woj. wielkopolskie.

MOP Folwark, II kat. o powierzchni ponad 8 ha, zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S5, na odcinku Leszno – Wrocław, w kierunku Wrocławia, na terenie gminy Rawicz, powiat rawicki, woj. wielkopolskie.

Nowe MOP-y przy S5

Na obu MOP-ach nie zabraknie oferty gastronomicznej Cafe Punkt oraz paliw premium LOTOS Dynamic. Na stacjach akceptowana będzie m.in. karta flotowa LOTOS Biznes, Karta Dużej Rodziny oraz karta programu premiowego LOTOS Navigator.

Oba MOP-y powinny zostać wybudowane i oddane do użytku pod koniec 2020 r.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP

W sieci LOTOS działa obecnie 20 MOP-ów. W latach 2018-2020 planowane jest uruchomienie łącznie ośmiu tego typu stacji paliw.

W l. 2017-2018 LOTOS wygrał postępowania na osiem obiektów powstających przy drogach ekspresowych: S7 – MOP Mała Holandia (woj. pomorskie) i MOP Pawliki (woj. warmińsko-mazurskie), S3 – MOP Kochlice Zachód i MOP Kochlice Wschód (oba woj. dolnośląskie), S8 – MOP Kierzno Południe i MOP Kierzno Północ (oba woj. wielkopolskie) oraz S5 – MOP Golina Wielka i MOP Folwark (oba woj. wielkopolskie).

LOTOS to krajowy wicelider w segmencie stacji typu MOP. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dwudziestu działających obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

MOP to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Udostępnij