Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Sponsoring sportowy 2018-05-10
Kajetanowicz i LOTOS razem w WRC 2

Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team i Grupa LOTOS podpisują umowę o kontynuowaniu współpracy. W jej ramach polski kierowca będzie ścigał się w nowej dla siebie kategorii – WRC2 (Rajdowe Mistrzostwa Świata), drugiej najwyższej kategorii rywalizacji w rajdach samochodowych. Ustronianin pojedzie niezawodnym Fordem Fiestą R5 obsługiwanym przez M-Sport Poland, za którego kierownicą wygrywa już od czterech lat.

Kajetanowicz

fot. archiwalna

Kajetanowicz to pierwszy w historii  trzykrotny z rzędu Rajdowy Mistrz Europy oraz czterokrotny Mistrz Polski w latach 2010-2013

Kajetan wygrał w Polsce i Europie wszystko to, co było do wygrania i to wielokrotnie – podkreśla Mateusz Aleksander Bonca,  p.o. Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. – Teraz robimy wspólnie krok dalej i sięgamy po więcej. To mistrz kierownicy, który nie boi się trudnych wyzwań. Cieszymy się, że to właśnie on będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym, dynamicznym i wymagającym sporcie.

Tegoroczny kalendarz startów Kajetanowicza składać się będzie z minimum czterech rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Wkrótce zapadnie decyzja dotycząca pilota, który utworzy załogę z najszybszym kierowcą w Europie.

Cykl Rajdowych Mistrzostw Świata rozgrywany jest od 1973 roku. Jego tegoroczna edycja składa się z trzynastu rund, wśród których są takie rajdy, jak najstarszy na świecie Monte Carlo, egzotyczna Australia czy powracająca po przerwie Turcja. Każde z zawodów to około 350 kilometrów zaciętej walki na odcinkach specjalnych

Otwieramy wspólnie nowy okres współpracy z jeszcze większą dawką adrenaliny – dodaje Kajetan Kajetanowicz. – To dla mnie i mojego zespołu duże wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do cięższej niż dotąd pracy. Wierzę mocno, że w  nowym rajdowym cyklu  uda się także dodawać wielu wrażeń i emocji kibicom, którzy cierpliwie czekali na wspólną decyzję. Jestem bardzo zmotywowany do tego, by razem z LOTOSEM świętować kolejne sukcesy, tym razem w najwyższej na świecie lidze, czyli WRC. Tak jak do tej pory będziemy godnie reprezentować naszego Głównego Sponsora.

Kierowca Lotos Rally Team nie tylko ściga się w rajdach. Bierze udział w wielu akcjach marketingowych LOTOSU, gra w filmach promocyjnych. Promuje paliwa i oleje oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach akcji społecznościowej „LOTOS. Mistrzowie w pasach”, a także uczestniczy w wielu konferencjach naukowych i targach.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij