Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Header
CSR 2018-06-18
LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS zajęła 2. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w tegorocznej XII już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 6. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 15 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

To już jedenasty raz, kiedy Grupa LOTOS znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu. Ranking gromadzi największe spółki w Polsce, które poddawane są szczegółowej analizie pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Umożliwia to organizacjom dokonanie wiarygodnej oceny swojego zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, jest także cennym instrumentem edukacyjnym.

– Zasady społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju są trwale wpisane w misję i system wartości naszej firmy. Do priorytetów Grupy LOTOS należy działalność w zgodzie z oczekiwaniami otoczenia społecznego i biznesowego firmy oraz z uszanowaniem środowiska naturalnego. Osiągnięcie wysokiej pozycji w rankingu stanowi potwierdzenie o słuszności przyjętej przez nas polityki CSR we wszystkich obszarach działalności firmy – podkreśla Paweł Senator, dyrektor Pionu Marketingu w Grupie LOTOS, który odebrał nagrodę podczas gali ogłoszenia wyników rankingu w Warszawie (na zdjęciu poniżej).

Paweł Senator odbiera nagrodę za ROF

Wśród kategorii podlegających ocenie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się: polityka zrównoważonego rozwoju, zarządzanie pozytywnym wpływem, odpowiedzialne prowadzenie biznesu, relacje z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi, odpowiedzialne relacje z otoczeniem społecznym, jakość życia zawodowego, rozwój społeczny i wpływ na środowisko. Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział 70 firm działających na polskim rynku.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland są partnerami merytorycznym zestawienia, które przygotowuje Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego i redaktor Jarosław Horodecki, zaś weryfikacją odpowiedzi zajmuje się Deloitte. Ranking publikował Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej informacji na stronie: www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018 – TOP 10

1. Polpharma
2. Schenker Sp. z o.o.
3. Polska Grupa Energetyczna
4. Bank BGŻ BNP Paribas
    Coca-Cola HBC Polska
5. ING Bank Śląski
    Grupa Azoty
6. Grupa LOTOS
    Bank Zachodni WBK
    CCC SA
    Lafarge w Polsce
    Carrefour Polska Sp. z o.o.
    Tesco Polska
    Grupa Raben
7. Bank Millenium
    Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA
8. Kompania Piwowarska SA
    Grupa VELUX
    SITECH Sp. z o.o.
    Orange Polska
9. Bank Gospodarstwa Krajowego
    Danone Sp z o.o.
    NUTRICIA Sp z o.o.
    Żywiec Zdrój SA
    Carlsberg Polska
    Energa SA
    Lubelski Węgiel Bogdanka SA
    Skanska Property Poland
    Philips Lighting Poland sp z o.o.
    Capgemini
10. SumiRiko Poland Sp. z o.o.
     CEMEX Polska Sp. z o.o.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij