Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
CSR - Sport 2018-06-21
LOTOS inwestuje w nowe pokolenie piłkarzy

Turniej piłkarski  LOTOS Junior Cup startuje 24 czerwca 2018 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Malborku. Tegoroczne rozgrywki to już szósta edycja sportowych zmagań młodych piłkarzy. Zawody są jednocześnie podsumowaniem kolejnego sezonu działalności programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

O puchar turnieju LOTOS Junior Cup zawalczy 15 drużyn, które trenują w ośrodkach „Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM” w: Bytowie, Chojnicach, Elblągu, Kartuzach, Luzinie, Gdańsku - Kokoszkach, Gdańsku (APLG), Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Stężycy i Ustce. W tym roku, pierwszy raz zaprezentują się zawodnicy z Białegostoku, gdzie miesiąc temu otwarto ośrodek treningowy – ­drugi po Elblągu zlokalizowany poza województwem pomorskim.

Dla LOTOSU, głównego sponsora reprezentacji Polski, inwestycja w szkolenie młodych piłkarzy jest bardzo istotna – podkreśla Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu Grupy LOTOS. – Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM jest długofalowym projektem społeczno-sportowym, ale już dziś przynosi wymierne korzyści. Jestem przekonany, że dla wielu młodych będzie dobrym startem do prawdziwej kariery piłkarskiej.

Jednym z głównych mierników sukcesu Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM jest liczba zawodników grających w kadrach młodzieżowych, a także zainteresowanie zawodnikami ze strony czołowych polskich klubów oraz ilość dzieci trenująca w ośrodkach – po przystąpieniu do programu liczba zawodników w każdym z nich podwoiła się.

Po sześciu latach od powołania programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM wyraźnie widzimy konkretne efekty naszych wspólnych działań – kilkudziesięciu wychowanków programu reprezentuje różne kluby w najwyższych rozgrywkach juniorskich w Polsce, a czołowe kluby zabiegają o naszych zawodników  – powiedział Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej LG. – To wszystko efekty podniesienia jakości szkolenia w ośrodkach programu, systematyczna praca oraz wsparcie, jakie mogliśmy udzielić klubom i trenerom w codziennym procesie szkolenia. Piłkarska przyszłość z LOTOSEM w tej chwili to marka rozpoznawalna w całej Polsce, cieszymy się, że wraz z Grupą LOTOS możemy tworzyć projekt, który dzień po dniu staramy się rozwijać. ­

Dzięki współpracy Akademii oraz Grupy LOTOS metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3500 dzieci, dodatkowo w ramach Programu cyklicznie przyznawane są stypendia sportowe. Najzdolniejsi zawodnicy otrzymują regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji województw oraz kadr Polski. Ponadto wspólny z LOTOSEM program Akademii skupia ponad 120 trenerów, którzy poza spełnianiem funkcji stricte szkoleniowej, są doskonaleni również, jako lokalne kadry organizatorów, animatorów, instruktorów sportu i rekreacji fizycznej dla potrzeb istniejących kompleksów sportowych.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij