Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
CSR - Sport 2018-06-27
Gdańsk zwycięzcą LOTOS Junior Cup 2018

LOTOS Junior Cup 2018

Ośrodek Gdańsk wygrał 6 edycję LOTOS Junior Cup 2018 w Malborku, pokonując drużynę Białegostoku w rzutach karnych. Trzecie miejsce zajął Bytów, który wygrał ze Starogardem Gdańskim, a piątą lokatę wywalczył tegoroczny gospodarz turnieju Malbork I. W 42 meczach rywalizowało 15 drużyn uczestniczących w programie "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM".

Emocje niejednokrotnie sięgały zenitu, zwłaszcza kiedy dochodziło do dogrywek. Najdłuższą serię rzutów karnych mogliśmy obserwować w meczu o 7 miejsce, w którym Słupsk mierzył się z Kartuzami. Po regulaminowym czasie gry pozostał remis 1:1, a ostatecznie lepsi w serii „jedenastek” okazali się zawodnicy ze Słupska, którzy pokonali w „karnych” drużynę z Kartuz 15:14. Do sportowej rywalizacji napędzali uczestników kibice wyposażeni w szaliki, flagi, czapki, wuwuzele, gwizdki i bęben, w rytm którego padały kolejne bramki i stopniowo wyłaniali się faworyci turnieju. Bytów, którego kibice głośno rozbrzmiewali na trybunach, pokonał Starogard Gdański 3:0 i tym samym zajął 3 miejsce w turnieju LOTOS Junior Cup.


W tej edycji LOTOS Junior Cup startował rocznik 2006, bardzo cieszę się z poziomu prezentujących się zawodników i ich zaangażowania – mówi Tomasz Borkowski, trener koordynator APLG i programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. Program cały czas się rozwija i ewoluuje, powstają kolejne ośrodki, nad którymi czuwają trenerzy – specjaliści w swojej kategorii wiekowej. Wspólne szkolenia, edukacja, chęć rozwoju i wieloletni plan szkoleniowy teraz zdaje egzamin.

O puchar i miejsce na podium walczyło 15 drużyn z Bytowa, Chojnic, Elbląga, Kartuz, Luzina, Gdańska, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Słupska, Starogardu Gdańskiego, Stężyc i Ustki. Ponadto w rozgrywkach rewelacyjnie zaprezentowali się piłkarze z Białegostoku, którzy miesiąc temu dołączyli do programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” i od razu znaleźli się w finale turnieju.

Debiutujący Białystok pokonał m.in Stężycę 1-0, Nowy Dwór Gdański 4-0, Słupsk 2-1 i Malbork 2-0, w ćwierćfinale pokonując Luzino. W spotkaniu półfinałowym białostoczanie pewnie wygrali ze Starogardem Gdańskim. Jednak w finałowej rozgrywce czekał na nich Gdańsk, który równie rozpędzony zmierzał w stronę końcowego zwycięstwa. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, a młodzi piłkarze musieli sprawdzić się w rzutach karnych.

Zagraliśmy z Białymstokiem bardzo wyrównany mecz, który zakończył się remisem 0-0. Finałowa rywalizacja zakończyła się rzutami karnymi, które przebiegły po naszej myśli, także jesteśmy bardzo zadowoleni  ­– powiedziałtuż po wygranej Piotr Formela, trener drużyny z Gdańska. Wielkie emocje, świetne drużyny i duża presja, każdy chciał strzelić bramkę – podsumował Bartek, podopieczny gdańskiego trenera.

Na zakończenie turnieju LOTOS Junior Cup, tuż przed wystrzeleniem w niebo biało-czerwonego konfetti i wręczeniem pucharów, wyróżniono najlepszego bramkarza turnieju, którym został Mateusz Ryszewski z Gdańska. Tytuł najlepszego strzelca otrzymał Bartosz Borkowski z Gdańska, a najlepszym zawodnikiem LOTOS Junior Cup, został Patryk Drygiel z Białegostoku. 

Klasyfikacja końcowa VI finału turnieju LOTOS Junior Cup

1. Gdańsk

2. Białystok

3. Bytów

4. Starogard Gdański

5. Malbork I

6. Luzino

7. Słupsk

8. Kartuzy

Ponadto w turnieju udział wzięły drużyny: Chojnice, Elbląg, Gdańsk Ladies, Malbork II, Nowy Dwór Gdański, Stężyca, Ustka.

Dzięki współpracy Akademii oraz Grupy LOTOS metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3500 dzieci, dodatkowo w ramach Programu cyklicznie przyznawane są stypendia sportowe. Najzdolniejsi zawodnicy otrzymują regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji województw oraz kadr Polski. Ponadto wspólny z LOTOSEM program Akademii skupia ponad 120 trenerów, którzy poza spełnianiem funkcji stricte szkoleniowej, są doskonaleni również, jako lokalne kadry organizatorów, animatorów, instruktorów sportu i rekreacji fizycznej dla potrzeb istniejących kompleksów sportowych.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

 

Udostępnij