Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
Ogólne 2018-07-05
25. Lato Teatralne z LOTOSEM

Grupa LOTOS jest sponsorem strategicznym artystycznych wrażeń, które dostarcza widzom 25. edycja Lata Teatralnego. Od 5 lipca do 30 sierpnia w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się ponad 40 spektakli, recitali i koncertów. Na sopockiej scenie wystąpią m.in. Magda Umer, Krystyna Janda, Maja Komorowska, Hanna Banaszak, Krystyna Prońko, Piotr Machalica oraz wielu innych artystów.

– Dla Grupy LOTOS długofalowe wsparcie instytucji kulturalnych to źródło inspiracji, kreatywności i innowacyjności, które są niezmiernie potrzebne w działalności biznesowej. Po raz piętnasty podczas Lata Teatralnego poszerzamy nasze horyzonty, ale także pielęgnujemy wartości, które są nam bliskie, czyli rozwój i dbałość o tradycję ­– powiedziała Agnieszka Kowalczyk, dyrektor ds. komunikacji Grupy LOTOS.

Tegoroczna edycja wydarzenia jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na jubileusz festiwalu teatralnego. Jednocześnie mija ćwierćwiecze działalności teatru w budynku na sopockiej plaży. Grupa LOTOS wspierała Lato Teatralne w 1995 i 1996 roku, by następnie nieprzerwanie od 2006 r. być sponsorem wydarzenia.

Pomysł na cykliczną imprezę Lato Teatralne narodził się w 1994 roku opowiada André Hübner-Ochodlo, dyrektor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Wtedy też dołączyła do nas Agnieszka Osiecka, nasza przyszła patronka. W tym roku obchodzimy wspaniały jubileusz - to już 25 edycja! Jesteśmy awangardowymi konserwatystami, trzymamy się tradycji, ponieważ tego oczekuje od nas widz - nasz najwyższy sędzia. Z niecierpliwością czekamy na Wasze odwiedziny, emocje oraz późniejsze dyskusje i cieszymy się, że będą z nami również przyjaciele z Grupy LOTOS S.A.

Poza wymienionymi wcześniej artystami, na deskach teatru pojawią się również Joanna Trzepiecińska i zespół KROKE, który wystąpi podczas Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. Nie zabraknie również uwielbianych przez publiczność spektakli muzycznych Jerzego Satanowskiego czy festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej", który w tym roku będzie organizowany wspólnie z Teatrem Nowym w Poznaniu.

Pełny repertuar 25. Lata Teatralnego

Grupa LOTOS od lat aktywnie wspiera szereg ciekawych i wyjątkowych wydarzeń skierowanych do zróżnicowanego grona odbiorców. Działalność firmy nierozerwalnie kojarzy się z regionem Pomorza. Przedsiębiorstwo wspiera działalność sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej oraz jest obecna podczas LOTOS Siesta Festival.Grupa LOTOS aktywnie promuje znaczące i ciekawe wydarzenia także na południu kraju, gdzie prowadzi działalność technologiczną i handlową. Warto wymienić LOTOS Jazz Festival, czyli Bielską Zadymkę Jazzową. Koncern wspiera również akcje i działania kulturalne i społeczne podejmowane na rzecz lokalnych społeczności Jasła i Czechowic.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij