logo

Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. oraz Patryk Demski, wiceprezes zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy LOTOS S.A., wręczyli statuetki Architektów Rozwoju  podczas gali UN Day 2018, która odbyła się 15 października w Warszawie.

Ogólne

Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. oraz Patryk Demski, wiceprezes zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy LOTOS S.A., wręczyli statuetki Architektów Rozwoju Rzecznikowi Praw Dziecka oraz przedstawicielkom Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu „La Strada”. Wręczenie nagród odbyło się podczas gali UN Day 2018, która odbyła się 15 października w Warszawie.

Oprócz wręczenia statuetek podczas tegorocznej gali zaprezentowano najnowszą edycję raportu „GCNP YEARBOOK 2018/19”. Dokument podsumowuje wiedzę na temat wdrażania celów zrównoważonego rozwoju (tzw. SDGs ang. Sustainable Development Goals) w firmach w Polsce.

LOTOS jest obecny w tej w polskiej edycji Global Compact Yearbook od pierwszej publikacji, która jest ogłaszana co roku podczas Gali UN Day w Polsce. Ta prestiżowa publikacja promuje dobre praktyki członków UN Global Compact oraz innych polskich i globalnych firm, które na terenie Polski podejmują działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Udział w publikacji wpływa pozytywnie na umocnienie pozycji Grupy LOTOS, jako firmy odpowiedzialnej społecznie i realizującej Cele Zrównoważonego Rozwoju.

O Światowym Dniu ONZ

Światowy Dzień ONZ (ang. UN Day), to wydarzenie promujące idee zrównoważonego rozwoju, odbywające się co roku z udziałem przedstawicieli polskiego rządu, świata dyplomacji, innych agend ONZ oraz polskiego i międzynarodowego biznesu.

Organizatorem polskiej gali UN Day jest Global Compact Network Poland (GCPN) wraz z partnerami. Wydarzenie co roku gromadzi Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju Global Compact oraz laureatów wcześniejszych edycji nagrody Architekci Rozwoju.

W tym roku w trakcie gali UN Day firmy mogły przyjąć Standard Etyczny. Działanie to wpisało się w obchody 70. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Ważnym elementem gali było również wspomnienie Kofiego Annana, zmarłego niedawno twórcy United Nations Global Compact.

United Nations Global Compact będący Inicjatywą Sekretarza Generalnego ONZ, jest wiodącą platformą na rzecz rozwoju, implementacji oraz rozpowszechniania odpowiedzialnej i zrównoważonej polityki korporacyjnej.

LOTOS liderem krajowego CSR

Strategia społecznej odpowiedzialności Grupy Kapitałowej LOTOS opiera się na filarach: odpowiedzialności społecznej, środowiskowej i biznesowej. Odpowiedzialność za wpływ decyzji Grupy oraz jej działań na otoczenie: środowisko, społeczeństwo, pracowników i kontrahentów oraz bezpieczeństwo w sektorze energii kraju LOTOS postrzega, jako swój naturalny obowiązek. Pożądane zachowania wewnątrz Grupy, zasady i normy postępowania oraz zasady współpracy z kluczowymi interesariuszami określa wprowadzony w 2013 roku Kodeks etyki Grupy Kapitałowej LOTOS.

Grupa LOTOS, jako pierwsza firma w Polsce, już 10 lat temu, podjęła się opracowania raportu zintegrowanego, łącząc praktykę raportowania danych finansowych z kwestiami społeczno-środowiskowymi. W najnowszej edycji dokumentu Grupa kładzie nacisk na głęboką analizę swojej działalności z perspektywy zasobów i rodzajów wzajemnych relacji, które wpływają na zdolność organizacji do tworzenia i utrzymywania wartości.

LOTOS w londyńskiej elicie

We wrześniu br. globalna agencja ratingowa FTSE Russell włączyła do indeksu FTSE4Good akcje Grupy LOTOS S.A. Kryteria oceny spółek-kandydatów do wejścia w skład tego indeksu są wypracowywane w trakcie konsultacji rynkowych, a następnie aprobowane przez niezależny zespół ekspertów. Wejście do elity spółek indeksu FTSE4Good to potwierdzenie stosowania w Grupie Kapitałowej LOTOS najwyższych standardów odpowiedzialnego biznesu. Obecność Grupy LOTOS w światowej elicie giełdowych spółek spełniających najwyższe standardy SRI (ang. Socially-Responsible Investing) stwarza doskonałą okazję dla wszystkich globalnych inwestorów instytucjonalnych zorientowanych na zrównoważone inwestowanie w akcje spółek wyróżniających się w obszarze ESG (ang. environmental, social and governance), czyli przestrzegania najwyższych standardów z zakresu ochrony środowiska, poszanowania standardów społecznych jak również tworzenia i przestrzegania ładu korporacyjnego.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij