Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

W 2020 LOTOS otworzy MOP przy Obwodnicy Suwałk

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Działalność handlowa 2018-10-29
W 2020 LOTOS otworzy MOP przy Obwodnicy Suwałk

LOTOS wygrał postępowanie przetargowe na dzierżawę Miejsca Obsługi Podróżnych (dalej: MOP) w ciągu drogi ekspresowej S61, pomiędzy granicą litewsko-polską a Augustowem. MOP Rudniki Północ zostanie wybudowany się przy Obwodnicy Suwałk, na odcinku łączącym Suwałki i Raczki (w województwie podlaskim).

MOP Rudniki Północ, III kategorii (najwyższej w trzystopniowej skali) będzie to stacja paliw o powierzchni niemal ok. 3,7 ha z parkingami dla samochodów osobowych i TIR-ów. Na MOP-ie nie zabraknie oferty gastronomicznej Cafe Punkt oraz paliw premium LOTOS Dynamic.

8 stanowisk dla samochodów osobowych i 2 z satelitą i szybkim nalewem dla TIR-ów oraz 1 stanowisko LPG pozwoli po otwarciu całej trasy S61 kumulować zarówno ruch tranzytowy, jak również lokalny z Suwałk i okolic. Na stacjach akceptowana będzie m.in. karta flotowa LOTOS Biznes, Karta Dużej Rodziny oraz karta programu premiowego LOTOS Navigator.

MOP Rudniki Północ

LOTOS buduje następne 9 MOP-ów

W l. 2017-2018 LOTOS wygrał postępowania na kolejnych dziewięć obiektów powstających przy drogach ekspresowych: S7 – MOP Mała Holandia (woj. pomorskie) i MOP Pawliki (woj. warmińsko-mazurskie), S3 – MOP Kochlice Zachód i MOP Kochlice Wschód (oba woj. dolnośląskie), S8 – MOP Kierzno Południe i MOP Kierzno Północ (oba woj. wielkopolskie) oraz S5 – MOP Golina Wielka i MOP Folwark (oba woj. wielkopolskie), S61 – MOP Rudniki Północ (woj. podlaskie).

Do końca 2020 planowane jest uruchomienie łącznie dziewięciu tego typu stacji paliw.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP

W sieci LOTOS działa obecnie 20 MOP-ów. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dwudziestu działających obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

MOP to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

Pierwsze szybkie ładowarki na MOP-ach sieci LOTOS

26 października LOTOS rozpoczął test pierwszych 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych pomiędzy Warszawą a Gdańskiem i Gdynią, przy trasie A1 i A2. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą przejechać trasę ze stolicy Polski do Trójmiasta i z powrotem. Aż do odwołania korzystanie z szybkich ładowarek będzie bezpłatnie. Sześć z dwunastu udostępnionych ładowarek została zainstalowana na MOP-ach przy autostradach. Plany LOTOSU przewidują, że spośród pierwszych 50 stacji, które koncern planuje wyposażyć w szybkie ładowarki, aż 1/3 to właśnie MOP-y.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic, a także paliwo lotnicze i żeglugowe. 

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl.

Udostępnij