Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Od 31 paździenika z Gdańska do Elbląga kierowcy mogą pojechać już w całości drogą S7, w tym nowym mostem w Kiezmarku. Do produkcji położonej na nim nawierzchni wykorzystano asfalt modyfikowany MODBIT z rafinerii Grupy LOTOS.

Ogólne

Od dzisiaj z Gdańska do Elbląga kierowcy mogą pojechać już w całości nową drogą ekspresową S7. 31 października oddane do użytku zostaną dwa ostanie fragmenty tej trasy, w tym tzw. żuławski odcinek Koszwały – Nowy Dwór Gdański. W ciągu ostatniego miesiąca prowadzono prace bitumiczne na moście w Kiezmarku. Do produkcji położonej tam nawierzchni wykorzystano asfalt modyfikowany MODBIT wytworzony w rafinerii Grupy LOTOS.

Pierwsze prace na odcinku Koszwały – Nowy Dwór Gdański w ramach budowy trasy S7 ruszyły jesienią 2015 r. Wykonawcą kontraktu była czeska firma Metrostav. 18 października oddano do użytku odcinek drogi Kiezmark – Koszwały, dzięki czemu od mostu na Wiśle do Południowej Obwodnicy Gdańska czynne były już po dwa pasy ruchu, w obu kierunkach. 31 października zakończono prace na całym odcinku pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem.

Most w Kiezmarku to największy obiekt mostowy tego kontraktu. Na początku października br. kładziono na nim warstwę ścieralną asfaltu lanego, do produkcji którego wykorzystano asfalt modyfikowany MODBIT spółki LOTOS Asfalt.

Technologia z zastosowaniem asfaltu lanego jako jedyna nie wymaga użycia walców. Roboty wykonywane są mechanicznie przez specjalnie przystosowaną rozkładarkę, która porusza się po wyprofilowanym torowisku. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać nawierzchnię o maksymalnej równości i wysokiej trwałości.

Dotychczas funkcjonujący most w ciągu drogi nr 7 zostanie przeznaczony wraz z istniejąca drogą krajową do obsługi ruchu lokalnego.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Asfalt modyfikowany MODBIT na moście w Kiezmarku

Udostępnij