Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

LOTOS przedłuża umowę kredytową na refinansowanie swoich zapasów

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Działalność rafineryjna 2018-11-23
LOTOS przedłuża umowę kredytową na refinansowanie swoich zapasów

Grupa LOTOS oraz dotychczasowe konsorcjum 9 banków podpisały kolejny aneks do umowy kredytowej z dnia 10 października 2012 roku na refinansowanie zapasów ropy naftowej i produktów należących do Spółki.

Na mocy aneksu, który w imieniu spółki podpisali Mateusz A. Bonca, prezes zarządu Grupy LOTOS S.A oraz Robert Sobków, wiceprezes zarządu ds. finansowych Grupy LOTOS S.A., z dniem 20 grudnia 2018 r. okres kredytowania zostanie przedłużony o kolejne 12 miesięcy przy zachowaniu jego aktualnego limitu tj. 400 milionów USD.

Podpisanie umowy o refinansowaniu zapasów Grupy LOTOS 2018

Jest to już kolejna prolongata kredytu udzielonego pierwotnie od 20 grudnia 2007 roku, który z jednej strony jest relatywnie niedrogim źródłem finansowania działalności Grupy LOTOS S.A., a z drugiej, istotnie zwiększa bezpieczeństwo finansowe w bardzo zmiennym środowisku rynkowym, w jakim funkcjonuje nasza spółka – podkreśla Robert Sobków, wiceprezes zarządu ds. finansowych Grupy LOTOS S.A.Cieszymy się także z faktu, że możemy kontynuować współpracę ze sprawdzonymi partnerami z sektora bankowego.

Dla przypomnienia, kredyt na refinansowanie zapasów, funkcjonuje obok kredytu na finansowanie Programu 10+ oraz kredytów na finansowanie kapitału obrotowego. Jego podstawowym zabezpieczeniem są zapasy ropy naftowej produktów i półproduktów, których wartość na koniec 3 kw. br. wynosiła ok. 1 miliarda USD, a obecna, bardzo dobra sytuacja finansowa LOTOSU pozwala na niewykorzystywanie całego dostępnego limitu zapewnionego przez instytucje finansowe.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij