Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa LOTOS, odbędzie się już po raz trzeci. Umowę w tej sprawie podpisano 11 czerwca. Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej w czechowickich szkołach.

Ogólne

Program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa LOTOS, odbędzie się już po raz trzeci. Umowę w tej sprawie podpisano 11 czerwca. Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej w czechowickich szkołach.

Program edukacyjny „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem” jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy LOTOS i Gminy Czechowice-Dziedzice. W zależności od zainteresowań uczestnicy projektu mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk: humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych i artystycznych.

Operatorem przedsięwzięcia jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

11 czerwca umowę inaugurującą trzecią edycję programu podpisali Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic (na zdjęciu po prawej) oraz Tadeusz Szkudlarski, prezes Zarządu LOTOS Terminale (na zdjęciu po lewej).

Czechowice zdolni

Program realizowany z Grupą LOTOS jest przykładem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem, nauką i biznesem. Promowane są w nim twórcze postawy, praca zespołowa oraz potencjał drzemiący w młodych, zdolnych uczniach naszej gminy – mówi Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

W programie na najbliższy rok szkolny zaplanowano powołanie zespołów projektowych, przeprowadzenie konkursu na najlepszy zespół oraz konkursu wiedzy o Grupie LOTOS, który realizują pracownicy spółki LOTOS Terminale.

To już trzecia edycja programu. Poprzednie dwie były udane, wzięło w nich udział ok. 160 uczniów z Gminy Czechowice-Dziedzice. Grupa LOTOS od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w tym edukację najmłodszych i rozwój talentów, który jest niezwykle istotny w odpowiedzialnym podejściu naszej firmy – dodaje Tadeusz Szkudlarski, prezes Zarządu LOTOS Terminale.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij