Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Jakub A. Bartoszewski przez dwa lata będzie zgłębiał wiedzę z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, dyplomacji i polityki zagranicznej USA. Koszty nauki oraz utrzymania w Teksasie pokryje stypendium ufundowane przed Grupę LOTOS. Podpisanie umowy ze stypendystą odbyło się w piątek 28 czerwca w siedzibie spółki.

Kariera

Jakub A. Bartoszewski pochodzi z Gdyni. Napisał właśnie licencjat z ekonomii i urbanizacji na New York University w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Liceum ukończył w Cranleigh School w Anglii w ramach stypendium BAS. Interesuje się technologią. Jego mocne strony to zarządzanie i strategia. Oprócz j. polskiego, płynnie mówi po angielsku i włosku, świetnie radzi sobie też po francusku. Zna również podstawy rosyjskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Jego pasją jest muzyka klasyczna. Wśród swoich zainteresowań wymienia też sztukę, architekturę, historię oraz dyplomację.

Stypendysta (3).JPG

To dla mnie niesamowity zaszczyt i wielka radość. Natomiast szczególne podziękowania chciałbym przekazać dziś mojej mamie, która zawsze bardzo mnie wspiera i motywuje – podkreślał Jakub A. Bartoszewski podczas uroczystego podpisania umowy stypendialnej. – Cieszę się, że będę mógł kształcić się na tak prestiżowej uczelni. Dziękuję Grupie LOTOS za to wyróżnienie, zwłaszcza, że już wcześniej interesowałem się branżą energetyczną. To stypendium, i związana z nim obietnica zatrudnienia, jest więc dla mnie spełnieniem marzeń.

Umowę w imieniu spółki podpisali: Patryk Demski, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. inwestycji i innowacji oraz Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych. Ufundowany przez koncern grant to nagroda w konkursie organizowanym przez spółkę i ogłoszonym w grudniu 2018 r. Stypendium im. George’a H.W. Busha to podziękowanie za zasługi 41. prezydenta USA w doprowadzeniu do upadku systemu komunistycznego w Polsce. W 2019 roku obchodzimy 30. rocznicę tego wydarzenia. Inicjatywa nawiązuje też do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Stypendysta (2).JPG

Na zdjęciu od lewej: Patryk Demski, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. inwestycji i innowacji, Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Jakub A. Bartoszewski, stypendysta LOTOSU

Stypendium ufundowane przez Grupę LOTOS pokryje koszty nauki oraz utrzymania przez cały okres dwuletnich studiów. Na czas nauki do Stanów można się przenieść z rodziną, co również sfinansuje spółka. Stypendysta będzie miał zapewnione zatrudnienie w Grupie LOTOS po zakończeniu nauki.

Kandydaci musieli przygotować CV, pracę pisemną na temat wybranego problemu gospodarczo-społecznego w Polsce wraz z propozycją rozwiązania i krótką prezentację, która była jej streszczeniem. Mieli też obowiązek dołączyć certyfikat testu GRE (Graduate Record Examination) lub GMAT (Graduate Management Admission Test) oraz certyfikat testów językowych – TOLES lub IELTS.

Stypendium obejmie 2-letnią naukę na kierunku Master of International Affairs w The Bush School of Government & Public Service, Texas A&M University, College Station w Stanach Zjednoczonych. Stypendysta będzie miał okazję do pogłębiania wiedzy w ramach trzech obligatoryjnych modułów: bezpieczeństwo energetyczne (Energy security), dyplomacja (Diplomacy) i polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych (US Foreign Policy).

The Bush School of Government & Public Service powstała w 1997 roku z inicjatywy prezydenta George’a H.W. Busha. Od tamtego czasu szkoła stała się jedną z najważniejszych kształcących w zakresie stosunków międzynarodowych. Absolwenci znajdują zatrudnienie w służbie i administracji państwowej, dyplomacji i organizacjach związanych z polityką międzynarodową.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij