logo

Od 28.08.2016 r. użytkownicy segmentu general aviation mogą zatankować paliwo Avgas 100 LL na lotnisku w Szymanach. Od teraz Olsztyn-Mazury ma w swojej ofercie dwa rodzaje paliwa – paliwo lotnicze Jet-A-1 oraz benzynę lotniczą, tzw. Avgas.

Działalność handlowa

Od 28.08.2016 r. użytkownicy segmentu general aviation mogą zatankować paliwo Avgas 100 LL na lotnisku w Szymanach. Od teraz Olsztyn-Mazury ma w swojej ofercie dwa rodzaje paliwa – paliwo lotnicze Jet-A-1 oraz benzynę lotniczą, tzw. Avgas.

Usługi w zakresie dostaw paliw i tankowania różnych statków powietrznych w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury zapewnia LOTOS-Air BP Polska, która dzięki wykwalifikowanemu personelowi, a także nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, wspiera klientów oraz zapewnia im najwyższej jakości paliwa: Jet A-1 oraz Avgas. Wszystko po to, aby zaplanowane loty przebiegały bezpiecznie i bez zakłóceń, przy spełnieniu najwyższych międzynarodowych standardy bezpieczeństwa operacji i jakości paliw w ramach audytów branżowych organizacji JIG (Joint Inspection Group).

Czym różnią się paliwa Jet A-1 i Avgas?Jet A-1 to paliwo lotnicze stosowane najczęściej w napędach większych, komercyjnych statków powietrznych wyposażonych w silniki z napędem turbiny gazowej (turbośmigłowych lub turboodrzutowych). Avgas to benzyna lotnicza stosowana do napędu niedużych samolotów wyposażonych w silniki tłokowe.

Zbiornik na benzynę lotniczą - avgas

Rozliczenia są realizowane poprzez karty kredytowe: VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, American Express, Diners Club, JCB oraz za pomocą kart flotowych Air BP – Sterling Card.

Sterling Card

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury położony jest 55 km na wschód od Olsztyna a przeznaczony jest do obsługi ruchu lotniczego w regionie Warmii i Mazur, Podlasia oraz Mazowsza. Lotnisko zostało zmodernizowane oraz rozbudowane w 2015 roku. Oficjalnie zostało otwarte dla ruchu pasażerskiego w styczniu 2016 r. Z miesiąca na miesiąc Polska, w tym Mazury, są coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży turystów i biznesmenów z zagranicy.

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury posiada drogę startową o długości 2,5 km z pełną infrastrukturą nawigacyjną (pas startowy wyposażony jest w systemy do lądowania w ograniczonej widoczności – ILS/DME), dzięki czemu umożliwia lądowanie samolotów rejsowych, czarterowych oraz segmentu general aviation. Nowy zbiornik na Avgas ma pojemność 20 tys. l.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury

LOTOS-Air BP Polska to spółka joint venture Grupy LOTOS, czołowego polskiego producenta paliwa lotniczego Jet A-1, oraz spółki Air BP, jednego z największych globalnych dostawców paliw lotniczych w ponad 700 lokalizacjach na świecie. LOTOS-Air BP Polska pozycjonuje się wśród kluczowych dostawców paliwa lotniczego w Polsce. W trzy lata Spółka potroiła liczbę klientów wśród komercyjnych linii lotniczych regularnie odbierających paliwo. W 2015 r. we wszystkich obsługiwanych portach lotniczych spółka obsłużyła bezpośrednio (czyli do skrzydła) kilkuset klientów, z czego ok. 40 klientów z segmentu linii komercyjnych (tzw. Commercial Airlines). Paliwo lotnicze sprzedawane przez LOTOS-Air BP Polska trafia do samolotów na pięciu polskich lotniskach, są to: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, Port Lotniczy Lublin oraz Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Sprzedaż paliwa

Kierownik Sprzedaży ds. General  Aviation
Izabela Brzeska 
Tel.: (+48) 691 992 428
e-mail: Izabela.Brzeska@lotosairbp.pl

Biuro Komunikacji
Grupa LOTOS S.A.
ul. Elbląska 135,
80-718 Gdańsk,
tel. 58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55,
e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij