logo

CSR
LOTOS Asfalt, spółka w 100% zależna od Grupy LOTOS S.A., otrzymała nagrodę "Orła Polskiego Budownictwa" dla najlepszej w Polsce firmy w kategorii infrastruktura inżynieryjna i drogowa.


Ogólnopolski konkurs "Orły Polskiego Budownictwa" zorganizował Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Patronami i partnerami konkursy były m.in. Ministerstwo Budownictwa, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

- Nagroda "Orła Polskiego Budownictwa" jest ukoronowaniem naszej 3,5-letniej, konsekwentnej pracy w budowaniu cenionej na rynku marki LOTOS Asfalt - mówi Krzysztof Brygała, prezes spółki LOTOS Asfalt. - Wyróżnienie to cieszy, ale i zobowiązuje do dalszej wytężonej pracy dla dobra naszych klientów oraz dalszego dynamicznego rozwoju firmy.

W uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w hotelu Gromada w Warszawie, uczestniczyło 400 osób związanych zawodowo z branżą budowlaną. Konkurs adresowany był do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, czy liczby zatrudnionych pracowników.

W ubiegłym roku spółka LOTOS Asfalt otrzymała medal XII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada Polska, które odbyły się w Kielcach. Firmę wyróżniono za drogową emulsję asfaltową Jasbit K3 60 SS.

Emulsja jest odpowiedzią na potrzeby polskiego drogownictwa w zakresie prac związanych z budową i modernizacją nawierzchni asfaltowych. Jasbit K3 60 SS jest produktem ekologicznym, wytwarzanym zgodnie z uzyskaną Aprobatą Techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Drogowa emulsja asfaltowa przeznaczona do cienkich dywaników na zimno - typu Slurry Surfacing (SS) - jest produkowana z asfaltów drogowych LOTOS Asfalt wytworzonych specjalnie do powyższej technologii. Dotychczas wszystkie tego typu emulsje asfaltowe produkowano w Polsce z importowanych asfaltów, pochodzących z surowców otrzymanych z przerobu tzw. rop wenezuelskich. Oznacza to, że asfalt przygotowany przez LOTOS Asfalt może zastąpić w technologii SS asfalty importowane dając nie tylko dobrą jakość produktu ale także znaczne obniżenie kosztów wykonawstwa.

Dzięki realizacji Programu 10+ LOTOS Asfalt zwiększy znacznie podaż wysokiej jakości asfaltów. W 2012 r. spółka pragnie wprowadzić na rynek nawet 1,3 mln ton asfaltów (800 tys. ton w 2006 r.). Zwiększy to dostępność produktów tak potrzebnych do rozbudowy krajowej infrastruktury drogowej m.in. pod kątem organizowanych w Polsce i na Ukrainie finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Spółka LOTOS Asfalt powstała w kwietniu 2004 r., w czerwcu tego samego roku spółka przejęła pracowników i aktywa asfaltowe rafinerii w Jaśle, a w lipcu 2005 r. kupiła wydział asfaltowy dawnej rafinerii w Czechowicach. Spółka dysponuje trzema ośrodkami produkcyjnymi: w Gdańsku, Jaśle i Czechowicach. Do klientów, nie tylko w Polsce, trafiają produkowane w nich asfalty drogowe, asfalty przemysłowe, emulsje i specyfiki asfaltowe.

Asfalty z LOTOSU stosowane są m.in. przy budowie największych autostrad w Polsce - m.in. A-1, A-2 i A-4. Wiele dróg krajowych, np. DK-1 odc. Bielsko-Biała - Cieszyn oraz odc. Skoczów - Cieszyn; obwodnica Otmuchowa, "Średnicówka" w Katowicach, czy "Zakopianka" modernizowanych jest z wykorzystaniem asfaltów produkowanych przez spółkę LOTOS Asfalt.

Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.(58) 308 75 70, (0) 505 050 454, e-mail: marcin.zachowicz@grupalotos.pl