Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

LOTOS Biopaliwa wśród 22 firm najbardziej przyjaznych pracownikom

Prezydent RP Andrzej Duda nagrodził 22 firmy tytułem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". To wyróżnienie przyznawane jest w konkursie NSZZ "Solidarność". Wśród nagrodzonych znalazła się spółka LOTOS Biopaliwa.

Duda

Komisja Certyfikacyjna IX edycji konkursu wybrała tych pracodawców, którzy wyróżniają się dobrymi praktykami przy przestrzeganiu prawa pracy, zawieraniu układów zbiorowych pracy, zatrudnianiu pracowników na czas nieokreślony, przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Pod uwagę brano też realizację prawa do zrzeszania się w związki zawodowe oraz funkcjonowanie rady pracowników. Nagrodzone firmy cechują się też poszanowaniem dla praw pracowników i  prowadzeniem dialogu społecznego. Kandydatów do nagrody zgłaszały komisje zakładowe „Solidarności”. Certyfikaty ważne są przez trzy lata.

Duda i Lesisz

Wśród nagrodzonych znalazła się spółka LOTOS Biopaliwa z Czechowic-Dziedzic, należąca do firmy LOTOS Terminale z Grupy Kapitałowej LOTOS. LOTOS Biopaliwa zajmuje się produkcją biokomponentów - estrów wyższych kwasów tłuszczowych (z ang. FAME). Powstają one w nowoczesnej fabryce, wytwarzającej rocznie ponad 100 tys. ton wysokiej jakości biokomponentów dodawanych do olejów napędowych LOTOSU.

Staueutki

- Ogromnie się cieszę, że nasza spółka znalazła się wśród laureatów tego niezwykle zaszczytnego wyróżnienia – komentuje Marek Lesisz, prezes spółki LOTOS Biopaliwa. - To dowód na to, że tworzymy w LOTOS Biopaliwach jedną dużą rodzinę i dbamy o to, by prawa pracownicze były respektowane. Dla mnie, jako menedżera, to najwyższa nagroda, jaką można uzyskać od pracowników, którzy w naszej spółce wdrażającej najwyższe standardy nie tylko operacyjne, dokładają wszelkich starań, by nasze produkty spełniały najwyższe wymagania, a produkcja przekraczała zdolności projektowe instalacji. Doskonałe wyniki, jakie uzyskujemy, to w dużym stopniu zasługa szacunku, otwartości i bardzo dobrej atmosfery panującej w firmie .

Po wręczeniu

Tylko część laureatów stanowią firmy produkcyjne. Wśród nagrodzonych są również szkoły,  przedszkola, zakłady opieki zdrowotnej, spółdzielnie i firmy komunalne.

Certyfikat