Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • LOTOS i PGNiG: pierwsze komercyjne bunkrowanie statków w polskich portach morskich skroplonym gazem ziemnym LNG
  Ogólne 2019-03-19 LOTOS i PGNiG: pierwsze komercyjne bunkrowanie statków w polskich portach morskich skroplonym gazem ziemnym LNG

  Grupa LOTOS i PGNiG zrealizowały między 13 a 18 marca 2019 r. dwa komercyjne bunkrowania statków morskich skroplonym gazem ziemnym LNG. To pierwsze takie operacje przeprowadzone w portach morskich w Gdańsku i Gdyni. Firmy kontynuują współpracę w tym obszarze - wzmocni ona konkurencyjność polskich portów i spopularyzuje ekologiczne paliwo LNG na Bałtyku.

  wiecej
 • LOTOS wspiera Nadzieje Olimpijskie
  CSR - Sport 2019-03-18 LOTOS wspiera Nadzieje Olimpijskie

  Grupa LOTOS podjęła współpracę z ośmiorgiem uzdolnionych sportowców, reprezentujących szeroką gamę dyscyplin olimpijskich. Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców – „Nadzieje Olimpijskie”.

  wiecej
 • Na stacjach LOTOS zapłacisz w euro
  Ogólne 2019-03-15 Na stacjach LOTOS zapłacisz w euro

  Już od marca na większości stacji LOTOS zapłacisz w euro. Spółka LOTOS Paliwa dołączyła do swojej oferty możliwość płatności banknotami w tej walucie. Wcześniej taka forma płatności mogła być realizowana tylko na niektórych stacjach własnych LOTOS.

  wiecej
 • LOTOS z bardzo dobrym zyskiem w 2018 roku
  Ogólne 2019-03-12 LOTOS z bardzo dobrym zyskiem w 2018 roku

  Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej LOTOS osiągnięte w 2018 roku są dowodem na bardzo dobrą kondycję firmy. Spółka wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 1,6 mld zł. Udało się osiągnąć najwyższą w historii wartość oczyszczonej EBITDA wg. LIFO 3,1 mld zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 30,1 mld zł (to o 24,5% więcej niż w 2017 r.), a na inwestycje przeznaczono 1 mld zł. Przerobiono też najwięcej ropy naftowej w historii rafinerii – 10,8 mln ton.  Kurs akcji na GPW pod koniec 2018 r. zbliżył się do poziomu 90 zł za akcję. Drugi rok z rzędu wypłacono dywidendę.

  wiecej
 • LOTOS zbuduje kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych
  Działalność handlowa 2019-03-11 LOTOS zbuduje kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych

  Dwa kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych – przy trasie S3 w woj. lubuskim – zostaną wybudowane przez LOTOS. Spółka LOTOS Paliwa złożyła najkorzystniejszą ofertę i wygrała przetarg ogłoszony przez GDDKiA. Oba MOP-y mają zostać otwarte w IV kwartale 2020 roku.

  wiecej
 • Nowe kanistry LOTOS Oil. Dobry produkt w dobrym opakowaniu
  Działalność handlowa 2019-03-06 Nowe kanistry LOTOS Oil. Dobry produkt w dobrym opakowaniu

  Blisko 5 milionów kanistrów do olejów silnikowych dostarczy rocznie firma Plastico spółce LOTOS Oil. Umowa, którą podpisano w Gdańsku pod koniec lutego, przewiduje wytwarzanie i dostawę nowych kanistrów o pojemności od 0,6 do 5 litrów. Ze względu na optymalizację działalności, Spółka zakończy własną produkcję opakowań.

  wiecej
 • Nowe lokomotywy LOTOS Kolej wyjeżdżają w Polskę
  Ogólne 2019-03-05 Nowe lokomotywy LOTOS Kolej wyjeżdżają w Polskę

  To pierwsze kursy nowych lokomotyw LOTOS Kolej. Pociąg z 35 wagonami wypełnionymi olejem napędowym i benzyną LOTOSU udał się w drogę do Piekar Śląskich. Pięć lokomotyw spółka LOTOS Kolej kupiła od firmy NEWAG S.A.

  wiecej
 • LOTOS Jazz Festival XXI Bielska Zadymka Jazzowa
  CSR - Kultura 2019-03-01 LOTOS Jazz Festival XXI Bielska Zadymka Jazzowa

  Już w sobotę 2 marca rusza XXI edycja LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa. Grupa LOTOS od 2004 roku wspiera to wydarzenie jako sponsor główny.

  wiecej
 • Pożegnanie Akademickiej Reprezentacji Polski przed wyjazdem na 29. Zimową Uniwersjadę
  CSR - Sport 2019-02-28 Pożegnanie Akademickiej Reprezentacji Polski przed wyjazdem na 29. Zimową Uniwersjadę

  41 zawodników liczy Akademicka Reprezentacja Polski, która od soboty walczyć będzie w 29. Zimowej Uniwersjadzie w rosyjskim Krasnojarsku. Największa grupa polskich sportowców odleciała w czwartek wieczorem do Rosji.

  wiecej
 • Tabor LOTOS Kolej wzbogaci się o pięć nowoczesnych lokomotyw firmy NEWAG
  Ogólne 2019-02-28 Tabor LOTOS Kolej wzbogaci się o pięć nowoczesnych lokomotyw firmy NEWAG

  Pięć lokomotyw elektrycznych zostanie dostarczonych spółce LOTOS Kolej przez firmę NEWAG S.A. Umowę wartą ponad 80 mln zł podpisano w czwartek 28 lutego w Warszawie.

  wiecej