Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • SUBWAY już na 30 stacjach LOTOSU
  Ogólne 2019-05-17 SUBWAY już na 30 stacjach LOTOSU

  W tym tygodniu na stacji paliw LOTOS w Pruszkowie przy ul. Poznańskiej 24 otwarto trzydziestą restaurację amerykańskiej sieci SUBWAY. Jeszcze w tym półroczu do tego grona dołączą następne lokalizacje. LOTOS umacnia tym samym swoją pozycję największego franczyzobiorcy na rynku.

  wiecej
 • Informacja na temat nagrody rocznej za 2018 rok dla członków Zarządu Grupy LOTOS S.A.
  Ogólne 2019-05-13 Informacja na temat nagrody rocznej za 2018 rok dla członków Zarządu Grupy LOTOS S.A.

  Członkom Zarząd Grupy LOTOS S.A. nie przyznano nagrody rocznej za ubiegły rok, a także za rok 2017. Informacje, które pojawiły się dziś w tej sprawie na stronach portalu wp.pl oraz w mediach, które powieliły te doniesienia – są całkowicie nieprawdziwe. 

  wiecej
 • Powołano nowego Członka Zarządu LOTOS Asfalt
  Ogólne 2019-05-10 Powołano nowego Członka Zarządu LOTOS Asfalt

  W dniu 26 kwietnia br. Rada Nadzorcza spółki LOTOS Asfalt powołała Olgierda Buchockiego na stanowisko Członka Zarządu (z dniem 6 maja 2019 r.). 

  wiecej
 • Nowoczesne środki smarne dla EFRY
  Ogólne 2019-05-10 Nowoczesne środki smarne dla EFRY

  Konsorcjum LOTOS Oil i firmy Ecol będzie realizować gospodarkę olejowo-smarowniczną w trakcie rozruchu i pracy nowych instalacji Projektu EFRA. W ramach tego konsorcjum będzie również prowadziło dostawy środków smarnych w trakcie rozruchu oraz późniejszej eksploatacji instalacji. Umowa ze spółką LOTOS Asfalt została zawarta na 3 lata.

  wiecej
 • Komunikat Grupy LOTOS S.A.
  Ogólne 2019-05-09 Komunikat Grupy LOTOS S.A.

  Dzięki dostawom surowca drogą morską oraz uwolnionym zapasom obowiązkowym Grupa LOTOS ma zabezpieczone rezerwy ropy na kolejne tygodnie. Rafineria w Gdańsku pracuje stabilnie przy pełnym obciążeniu. Równolegle przedstawiciele koncernu, razem z pozostałymi rafineriami oraz PERN-em – liderem rozmów, pracują nad rozwiązaniem kwestii zanieczyszczonej ropy od strony technicznej, jak i handlowej.

  wiecej
 • Stacja Smaku w Redzie – nowa oferta gastronomiczna LOTOSU
  Ogólne 2019-05-07 Stacja Smaku w Redzie – nowa oferta gastronomiczna LOTOSU

  Dziewiętnaście nowych pozycji w menu, m.in. bagietka Kurczak Teriyaki, sałatka Caprese, Klasycznie Wypasiony burger oraz szeroka oferta wege. Na zmodernizowanej stacji LOTOS w Redzie uruchomiono sprzedaż kanapek i przekąsek przygotowywanych na miejscu. Jest to pierwsza stacja LOTOS w Polsce, która prowadzi sprzedaż w nowym koncepcie.

  wiecej
 • Dobre wyniki LOTOSU w I kwartale 2019 roku
  Ogólne 2019-04-30 Dobre wyniki LOTOSU w I kwartale 2019 roku

  W I kwartale 2019 r. oczyszczona EBITDA wg LIFO Grupy Kapitałowej LOTOS wyniosła 632 mln zł. To 17-procentowy wzrost względem I kwartału 2018 r. Rafineria w Gdańsku przez 3 pierwsze miesiące 2019 r. pracowała przy maksymalnym wykorzystaniu swoich nominalnych mocy wytwórczych.

  wiecej
 • LOTOS zainteresowany udziałem w finansowaniu projektu Polimery Police w wysokości do 0,5 mld zł
  Ogólne 2019-04-26 LOTOS zainteresowany udziałem w finansowaniu projektu Polimery Police w wysokości do 0,5 mld zł

  Grupa LOTOS S.A. podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police. 

  wiecej
 • Stanowisko Grupy LOTOS dot. wstrzymania dostaw ropy z Rosji
  Ogólne 2019-04-25 Stanowisko Grupy LOTOS dot. wstrzymania dostaw ropy z Rosji

  Ze względu na pogorszenie się parametrów jakościowych rosyjskiej ropy REBCO Ministerstwo Energii podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw surowca w punkcie Adamowo. Obecne zapasy ropy naftowej pozwalają na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku. Sytuacja nie ma wpływu na jakość paliw sprzedawanych na stacjach koncernu.

  wiecej
 • Muzyka świata na Pomorzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019
  Ogólne 2019-04-24 Muzyka świata na Pomorzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019

  Gdańsk już po raz dziewiąty zamieni się w stolicę muzyki world, fado, luzofońskiej i jazzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival rozpocznie się 25 kwietnia. Podczas 4 dni odbędzie się aż 10 koncertów. Artyści wystąpią w Filharmonii Bałtyckiej, Starym Maneżu i Klubie Parlament. Już po raz ósmy LOTOS jest sponsorem wydarzenia, w tym drugi raz jako sponsor tytularny.

  wiecej