logo

Polski Związek Narciarski i Grupa LOTOS S.A. podpisały dziś porozumienia dotyczące współpracy na najbliższe lata. W sezonie 2010/2011 LOTOS będzie nadal Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa. Zawarto również list intencyjny w zakresie współpracy w trakcie przygotowań kadry narodowej do występów na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

Ogólne

Polski Związek Narciarski i Grupa LOTOS S.A. podpisały dziś porozumienia dotyczące współpracy na najbliższe lata. W sezonie 2010/2011 LOTOS będzie nadal Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa. Zawarto również list intencyjny w zakresie współpracy w trakcie przygotowań kadry narodowej do występów na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

2,37 MB

PZN przy wsparciu Grupy LOTOS przygotuje na najbliższe Igrzyska Olimpijskie ekipę polskich skoczków narciarskich, kadrę narodową w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn oraz zawodników startujących w kombinacji norweskiej.

Tegoroczne występy naszej kadry w Vancouver potwierdziły to, o czym LOTOS wie od dawna. Mądre inwestycje w sport z czasem przynoszą wyniki. Medale zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich cieszą miliony Polaków w kraju i na całym świecie – mówi Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A. – Doświadczeni sportowcy i biznesmeni wiedzą, że prawdziwy sukces buduje się latami. Dlatego już dziś wspólnie z Polskim Związkiem Narciarskim myślimy o tym, by stworzyć naszym kadrowiczom jak najlepsze warunki przygotowań do startu za cztery lata w Rosji.

Igrzyska Olimpijskie to ważna, ale jeszcze odległa perspektywa. W nadchodzącym sezonie najważniejsze dla kadr PZN będą Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Oslo. Justyna Kowalczyk będzie w Norwegii bronić dwóch złotych medali z Liberca. Wierzę, że sprosta oczekiwaniom. Wierzę także w dobry występ skoczków i kombinatorów norweskich. Pieniądze jakie wpływają z Grupy LOTOS do PZN pozwalają spokojnie myśleć o przygotowaniach wszystkich naszych zawodników i to jest dla nas wartość bezcenna. Takich mecenasów sportu życzyłbym każdemu sportowemu związkowi – mówi Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

Warto przypomnieć, że z Vancouver nasza reprezentacja wróciła z 6 medalami (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe). To najlepszy wynik w historii udziału Polaków w zimowych olimpiadach. Aż 5 medali zdobyli Justyna Kowalczyk i Adam Małysz – sportowcy Polskiego Związku Narciarskiego. W kadrze skoczków narciarskich, którzy byli w Vancouver, 3 z 5 zawodników doświadczenie zdobywało w turniejach LOTOS Cup. Dziś wyraźnie widać, że była to świetna inwestycja w przyszłość.

Działania sponsoringowe LOTOSU skupiają się nie tylko na kadrze narodowej, ale także służą sportowej edukacji dzieci i młodzieży. Z inicjatywy i przy wsparciu PZN w 2004 r. rozpoczęto wspólnie Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich pod hasłem „Szukamy następców Mistrza”. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcji skoków narciarskich. Nieprzerwanie od 5 sezonów Grupa LOTOS i PZN organizują zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Każdej zimy turnieje LOTOS Cup przyciągają setki młodych skoczków, a na zakończenie sezonu organizowane są zawody LOTOS Grand Prix Zakopane, które zyskały już miano międzynarodowych młodzieżowych Mistrzostw Świata. Przez ostatnie lata Polacy dziesięciokrotnie stawali w nich na podium. Nasza młodzieżowa reprezentacja zdobyła w sumie aż 6 złotych medali. Na zakończenie ubiegłego sezonu, podobnie jak w poprzednich latach, LOTOS ufundował stypendia i nagrody – tym razem dla 30 młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2009.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich swoje umiejętności doskonalili już m.in. Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski czy Maciej Kot, którzy godnie reprezentują Polskę podczas konkursów Pucharu Świata.

Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.(58) 308 75 70, (0) 505 050 454, e-mail: marcin.zachowicz@grupalotos.pl