logo

Gdańsk wygrał finał LOTOS Junior Cup, który odbył się 22 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Była to druga edycja turnieju rozgrywanego w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

Sport

Gdańsk wygrał finał LOTOS Junior Cup, który odbył się 22 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Była to druga edycja turnieju rozgrywanego w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

LOTOS Junior Cup to turniej 12-latków (roczniki 2003/2003), podopiecznych projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM.

To święto małych sportowców, widać jak cieszą się grą. Mogą sprawdzić na boisku to, czego się nauczyli przez ostatni rok, a dla nas to potwierdzenie, że projekt, w który się zaangażowaliśmy, jest dobrze zorganizowany i daje oczekiwane efekty –  powiedział Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Finał LOTOS Junior Cup

W finale zagrało 10 drużyn. Dziewięciu zwycięzców półfinałów, które rozegrane zostały z zamiejscowych ośrodkach Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk oraz zespół Lechii.

Znów jestem rozdarty, nie wiem komu kibicować, bo przecież wszystkie drużyny są nasze. Ale cieszę się, bo widzę, że poziom jest wysoki, mecze są wyrównane i nie ma różnicy pomiędzy zespołami tak jak przed rokiem – powiedział Tomasz Borkowski, koordynator projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

Młodzi adepci mogli na stadionie przy ul. Traugutta poczuć się jak na mundialu w Brazylii. Przez cały czas towarzyszyła im muzyka znana z Mistrzostw Świata, a na boisku grali oryginalnymi piłkami brazylijskiego mundialu. Na wielki finał organizatorzy przygotowali kolejną niespodziankę – piłkę, futbolówkę identyczną z tą, którą rozegrany zostanie finał mundialu, czyli Brazuca Final Ball.

– Szczerze powiem, że patrzę z zazdrością na warunki w jakich mogą się rozwijać ci chłopcy. Kiedy ja zaczynałem, to graliśmy na płytach betonowych czy asfalcie, oni grają na murawach Traugutta czy PGE Areny. Chwała LOTOSOWI, że zainwestował w młodych piłkarzy. Jestem przekonany, że biega tu po boiskach przynajmniej jeden reprezentant Polski i kilku niezłych ligowców – ocenił Radosław Michalski, były piłkarz, a obecnie prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecze były pasjonujące już w fazie grupowej. Emocje sięgnęły zenitu podczas walki o poszczególne miejsca. W półfinałach Gdańsk pokonał Stężycę 3:1, a Starogard Gdański, po niezwykle zaciętym meczu, zwyciężył Bytów 2:1.

Trafili tuż przed końcem z rzutu wolnego i to nas załamało. Ale turniej jest super, trawa wygodna, fajny stadion, więc gramy dalej – powiedział kapitan Bytowa Adam Szmidtke. Jego drużyna szybko się pozbierała i w meczu o 3. miejsce pokonała Stężycę aż 5:0.

W wielkim finale Gdańsk pokonał Starogard Gdański 1:0. Królem strzelców został Natan Waśniewski ze Starogardu, najlepszym bramkarzem obwołany został Kacper Czajkowski z Bytowa, a piłkarzem turnieju wybrany został Michał Sadowski z Gdańska.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, przyznane zostały także stypendia, dla najzdolniejszych podopiecznych projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

Wyniki turnieju:

Grupa A
Gdańsk – Nowy Dwór Gdański 3:1, Chojnice – Bytów 0:2, Luzino – Gdańsk 0:3, Nowy Dwór – Chojnice 2:1, Gdańsk – Bytów 1:0, Luzino – Chojnice 2:3, Bytów – Nowy Dwór 1:0, Chojnice – Gdańsk 1:2, Luzino – Bytów 0:2, Nowy Dwór – Luzino 1:0.
1. Gdańsk 12 9:2
2. Bytów 9 5:1
3. Nowy Dwór 6  4:6
4. Chojnice 3 5:8
5. Luzino 0 2:9

Grupa B
Stężyca – Ustka 5:3, Kartuzy – Starogard Gdański 1:3, Kokoszki – Stężyca 0:1, Ustka – Kartuzy 1:1, Stężyca – Starogard 0:5, Kokoszki – Kartuzy 0:1, Starogard – Ustka 2:0, Kartuzy – Stężyca 2:2, Kokoszki – Starogard 0:3, Ustka – Kokoszki 3:0.
1. Starogard 12 13:1
2. Stężyca 7 8:10
3. Kartuzy 5 5:6
4. Ustka 4 7:8
5. Kokoszki 0 0:8

O 9. miejsce: Luzino – Kokoszki 1:1 k. 1:3
O 7. miejsce: Chojnice – Ustka 1:0
O 5. miejsce: Nowy Dwór – Kartuzy 2:1
Półfinały: Gdańsk – Stężyca 3:1, Starogard – Bytów 2:1
O 3. miejsce: Bytów – Stężyca 5:0
Finał: Gdańsk – Starogard 1:0.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl