logo

Recitale, przedstawienia, festiwal kultury żydowskiej oraz II etap konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. To atrakcje, które czekają na miłośników sztuki w Sopocie. 28. Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, którego Grupa LOTOS jest mecenasem, rozpocznie się już 4 lipca.

CSR - Kultura

Na tegorocznym, wakacyjnym maratonie teatralnym pojawi się wielu artystów, w tym m.in. Janusz Radek, Mika Urbaniak & Victor Davis, Magda Smalara, Katarzyna Żak, Magda Umer, Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz. Widzowie będą mogli zobaczyć dwa spektakle: premierową „Marię” (koprodukcja z Teatrem Nowym w Poznaniu) i szlagierowy „Bar-Macabre”. W programie nie zabraknie również II etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” i XVI Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską.

Grupa LOTOS od lat jest mecenasem polskiej kultury i aktywnie wspiera wydarzenia artystyczne, zarówno na Pomorzu, jak i w całym kraju. Z sopockim Teatrem Atelier współpracujemy już od 16 lat. W tym roku ponownie zapraszamy na spektakle, recitale i koncerty. W trakcie tegorocznego Lata Teatralnego każdy znajdzie coś dla siebie, bo repertuar zapowiada się naprawdę obiecująco – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

RAW_2649.jpg

Kluczowa dla istnienia i funkcjonowania Teatru Atelier jest nasza wieloletnia współpraca z Grupą LOTOS. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą i rzetelną pomoc w szerzeniu tego niezwykłego wydarzenia. Wierzymy, że wspólna idea propagowania wysokiej kultury łączy nas i sprawia, że teatr nieustannie przyciąga nowych odbiorców, a stałym bywalcom proponuje świeże, artystyczne doznania. Wspólnie z naszymi mecenasem pragniemy, aby szum morza i czarująca atmosfera Teatru Atelier sprawiły, że to lato dla wszystkich będzie niezapomniane! – mówi Barbara Wiszniewska, prezes Fundacji Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Szczegóły i program wydarzenia dostępne są na stronie: https://www.teatratelier.pl/.

 ***

LOTOS docenia inicjatywy krzewiące patriotyzm oraz ukazujące piękno dzieł polskich artystów. Przedsiębiorstwo wspiera również działalność m. in.:  Opery Bałtyckiej w Gdańsku, czy Teatru Muzycznego w Gdyni. Do jednych z największych festiwali muzyki, które promuje Grupa LOTOS należą: LOTOS Siesta Festival, Ladies Jazz Festiwal oraz LOTOS Jazz Festival, czyli Bielska Zadymka Jazzowa. Koncern angażuje się również w akcje oraz działania kulturalne i społeczne podejmowane na rzecz lokalnych społeczności Jasła i Czechowic.

Udostępnij