logo

Festiwal Polske Filmdager 2020 to pokazy filmowe, dwujęzyczne panele, spotkania z artystami, a także wystawy i koncerty promujące polską kulturę w Norwegii. W tym roku festiwal odbędzie się w podwójnej formule – tradycyjnie w Oslo i Fredrikstad oraz online. Pierwsze pokazy filmowe rozpoczną się 10 października. Sponsorem głównym wydarzenia jest spółka LOTOS Exploration & Production Norge.

Ogólne

7. edycja festiwalu dedykowana jest Fryderykowi Chopinowi, w 210. rocznicę jego urodzin. W programie wydarzenia zaplanowano filmy, koncerty, wystawy oraz warsztaty poświęcone lub inspirowane życiem i twórczością kompozytora.

Z powodu pandemii tegoroczny Festiwal Polske Filmdager odbędzie się zarówno tradycyjnie, jak i online. W sieci zaplanowano transmisje do mediów społecznościowych, które nie tylko umożliwią oglądanie i słuchanie programów, ale również aktywne uczestnictwo poprzez komentowanie lub zadawanie pytań. Dodatkowo internauci będą mogli obejrzeć wystawy online: „Romantyczna synteza sztuk”, wysłuchać koncertów RGG Trio oraz KROKE, czy uczestniczyć w panelach: „Ikony: »I like Chopin«”, „Psycho-technologie”, „Społeczeństwo – Emigracja” oraz „Jazz i muzyka filmowa”.

Uczestnicy tradycyjnej formy festiwalu będą mogli zobaczyć m. in.: „Magiczny Fortepian”, „Miniatury filmowe do muzyki Chopina i Griega”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Twój Vincent” czy „Witajcie w Norwegii!”.

Festiwal Polske Filmdager organizowany jest od 2014 roku i jest jednym z przedsięwzięć integrujących Polaków z Norwegami. Stanowi także prezentację polskiego wkładu w rozwój kultury w Europie.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na: polskefilmdager.org.

***

LOTOS Exploration & Production Norge (LOTOS Norge) prowadzi działalność w dziedzinie poszukiwań i wydobycia węglowodorów na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Należy do Grupy Kapitałowej LOTOS Upstream (wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LOTOS), w której odpowiada za realizację strategii segmentu wydobywczego LOTOSU na Morzu Północnym i Norweskim.

***

Grupa LOTOS od lat aktywnie wspiera szereg ciekawych i wyjątkowych wydarzeń skierowanych do zróżnicowanego grona odbiorców. Działalność firmy nierozerwalnie kojarzy się z regionem Pomorza. Przedsiębiorstwo wspiera działalność sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej oraz jest obecna podczas LOTOS Siesta Festival.Grupa LOTOS aktywnie promuje znaczące i ciekawe wydarzenia także na południu kraju, gdzie prowadzi działalność technologiczną i handlową. Warto wymienić LOTOS Jazz Festival, czyli Bielską Zadymkę Jazzową. Koncern wspiera również akcje i działania kulturalne i społeczne podejmowane na rzecz lokalnych społeczności Jasła i Czechowic.

 Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij