logo

16 grudnia, podczas spotkania opłatkowego w Jasielskim Domu Kultury, wręczono nagrody jasielskim mecenasom, twórcom i propagatorom kultury. Spółce LOTOS Infrastruktura po raz kolejny przyznano statuetkę „Mecenasa Kultury Jasła 2018”.

CSR Jasielski Dom Kultury,

16 grudnia, podczas spotkania opłatkowego w Jasielskim Domu Kultury, wręczono nagrody jasielskim mecenasom, twórcom i propagatorom kultury. Spółce LOTOS Infrastruktura po raz kolejny przyznano statuetkę „Mecenasa Kultury Jasła 2018”.

Od kilkunastu lat Jasielski Dom Kultury (JDK) wspólnie z Miastem Jasło organizuje przed świętami Bożego Narodzenia spotkanie pod hasłem „Przy wigilijnym stole”. Jest to okazja nie tylko do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń świąteczno-noworocznych, ale także do wręczenia nagród ludziom kultury.

Mecenas Kultury Jasło

Wieczór w JDK rozpoczęła gala, podczas której uhonorowani zostali jasielscy mecenasi, twórcy i propagatorzy kultury. Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie kultury burmistrz Ryszard Pabian wręczył Helenie Gołębiowskiej, wicedyrektor JDK oraz Miejsko-Kolejowej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją Ireneusza Fatygi.

Statuetki „Mecenas Kultury” trafiły po raz kolejny do Sieci Sklepów MPM na ręce właściciela Mirosława Prucnala oraz firmy LOTOS Infrastruktura. – Ta nagroda ma dla nas szczególną wartość. Podkreśla bowiem to, że nasze działania związane ze wsparciem różnego rodzaju inicjatyw o charakterze kulturalnym i edukacyjnym mają sens. Musimy dzielić się zyskami, które wypracowujemy i strać się, by lokalna społeczność miała z naszej tutaj obecności coś więcej, niż tylko miejsca pracy. Myślę, że w przyszłym roku LOTOS również będzie uczestniczył we wspieraniu tego typu inicjatyw – powiedział Jacek Gogola, wiceprezes Zarządu LOTOS Infrastruktura odbierając statuetkę w imieniu firmy.

DSC_6012.JPG

Statuetkę „Przyjaciel JDK” dyrektor Janusz Szewczyk wręczył państwu Dorocie i Kazimierzowi Dąbrowskim, właścicielom rodzinnego gospodarstwa rolniczego Flora In Vitro, którzy od lat zapewniają wspaniałe ukwiecanie scenografii różnych imprez organizowanych przez JDK.

Nawiązaniem do wielowiekowych tradycji była druga część spotkania. Rozpoczął ją żywiołowy występ Zespołu Regionalnego „Skalnik” z Kamionki Wielkiej (woj. małopolskie). Prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę wprowadził ks. dziekan Zbigniew Irzyk, proboszcz parafii kolegiackiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który poprowadził modlitwy oraz pobłogosławił opłatki i wszystkich obecnych, a na zakończenie złożył życzenia.

Życzę gorąco, aby czas, który jest przed nami był czasem pełnym miłości, pełnym nadziei, ale także mocnej wiary. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała piękne słowa o tym, że my tęsknimy za dniem Bożego Narodzenia, ale przecież możemy go przedłużyć. Bo zawsze tam, gdzie jest wyciągnięta ręka do zgody, tam jest Boże Narodzenie. Tam, gdzie jest umiejętność przebaczenia, tam jest Boże Narodzenie. Tam, gdzie jest szukanie zgody, tam jest Boże Narodzenie – mówił ks. proboszcz. – Życzę sobie i wam, aby ten czas Bożego Narodzenia był przedłużony właśnie przez nasz uśmiech, przez naszą zgodę, przez naszą jedność, przez budowanie wspólnoty rodzinnej tu i teraz: dla naszego miasta, dla Polski, dla świata

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Źródło: Jasielski Dom Kultury

Udostępnij