logo

W gronie wyróżnionych przez Jasielski Dom Kultury przedsiębiorstw kolejny raz znalazła się spółka LOTOS Infrastruktura. Pozostałe dwie statuetki trafiły do PGNiG Oddział Geologii i Eksploatacji oraz sieci sklepów MPM. Nagrody wręczono podczas spotkania wigilijnego, które zorganizowano 15 grudnia br.

CSR

Tytuł „Mecenasa Kultury” ustanowiono w 2003 r. w celu uhonorowania przedstawicieli środowisk gospodarczych i biznesowych, które wspierają jasielską kulturę. Wyróżnienie za zaangażowanie w 2019 r. trafiło do: LOTOS Infrastruktury, PGNiG Oddziału Geologii i Eksploatacji oraz do sieci sklepów MPM. W imieniu spółki z Grupy Kapitałowej LOTOS statuetkę z rąk Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła, podczas gali w Jasielskim Domu Kultury(JDK)odebrał Jacek Gogola, prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura.

IMG_9532.JPG

Stało się już tradycją, że przy wigilijnym stole w JDK podsumowujemy to, co działo się w ciągu roku i honorujemy tych, którzy działają na rzecz kultury szeroko rozumianej. To także okazja do uhonorowania tych, którzy tę działalność wspierają, pomagając w realizacji różnych imprez. To dzięki nim te imprezy mogą mieć właściwy poziom. To dzięki nim możemy sobie pozwolić na zapraszanie do Jasła artystów z najwyższej półki – podkreślał Ryszard Pabian.

Podczas spotkania wręczono również statuetkę „Honorowy Mecenas Kultury”, którą Kapituła Nagrody przyznała Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi, wybitnemu kompozytorowi, twórcy muzyki filmowej, rodowitemu jaślaninowi, który znacząco wsparł zakup fortepianu koncertowego dla JDK i renowację zabytków cmentarza w Jaśle oraz ufundował stypendium dla utalentowanej muzycznie młodzieży. Natomiast indywidualne nagrody kultury otrzymali: Barbara Czajka, Jadwiga Steliga, Sławomir Gołębiowski, Wiesław Hap i Robert Król.

jaslo.jpg

Wśród gości tegorocznego spotkania przy wigilijnym stole byli posłowie i europosłowie, samorządowcy, przedstawiciele szkół, instytucji i organizacji pozarządowych oraz liczni mieszkańcy Jasła i regionu. Poczęstunek złożony z tradycyjnych staropolskich potraw przygotowały panie z kilku kół gospodyń wiejskich ziemi jasielskiej, a oprawę artystyczną niezwykłego wieczoru zapewnili: kapela ludowa „Trzcinicoki”, zespół folklorystyczny „Jaślanie”, zespół muzyczny NOVI Band oraz wokaliści i recytatorzy JDK.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij