logo

W 2017 roku spółka LOTOS-Air BP znacząco zwiększyła skalę operacji w kraju, notując rekordową ilość sprzedanego paliwa na każdym z pięciu lotnisk, na którym prowadzone są operacje tankowania samolotów. 

Działalność handlowa

W 2017 roku spółka LOTOS-Air BP znacząco zwiększyła skalę operacji w kraju, notując rekordową ilość sprzedanego paliwa na każdym z pięciu lotnisk, na którym prowadzone są operacje tankowania samolotów. Liczba stałych klientów przekroczyła już 440, a wzrost sprzedaży krajowej w 2017 roku wyniósł aż 42%. W 2017 wolumen tankowania „do skrzydła” wzrósł do niemal 200 tys. m3, a liczba operacji tankowania aż 36 tys. 

Dużym wydarzeniem w historii spółki było tankowanie powietrznej floty obsługującą wizytę prezydenta USA, który gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. Łącznie amerykańskie samoloty i śmigłowiec zatankowały kilkaset tysięcy litrów paliwa.

Drugim ważnym wydarzeniem były efektowne pokazy lotnicze Aerobaltic sponsorowane przez LOTOS-Air BP. O sukcesie lotniczych pokazów świadczą nie tylko frekwencja oraz entuzjastyczne oceny uczestników, ale również fakt, że w tym czasie w trójmiejskich hotelach zajętych było ponad 99 procent dostępnych miejsc.

17-19 sierpnia 2018 r. LOTOS-Air BP wróci z pokazami do Gdyni, dlatego już dziś warto zarezerwować tę datę w kalendarzu. 

LOTOS-Air BP Polska to spółka joint venture Grupy LOTOS, czołowego polskiego producenta paliwa lotniczego Jet A-1, oraz spółki Air BP, jednego z największych globalnych dostawców paliw lotniczych w ponad 700 lokalizacjach na świecie. LOTOS-Air BP Polska pozycjonuje się wśród kluczowych dostawców paliwa lotniczego w Polsce. Paliwo lotnicze sprzedawane przez LOTOS-Air BP Polska trafia do samolotów na pięciu polskich lotniskach, są to: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, Port Lotniczy Lublin oraz Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Kierownik Sprzedaży ds. General  Aviation, Izabela Brzeska, tel.: +48 691992428, e-mail: Izabela.Brzeska@lotosairbp.pl

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij