Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów regularnie przeprowadza szczegółowe kontrole polskich stacji paliw. W publikowanym w połowie maja raporcie stacje LOTOSU ponownie potwierdziły, że spełniają najwyższe standardy i zapewniają klientom produkty najwyższej jakości.

Ogólne

Testowane próbki musiały spełnić szereg różnych wymagań i zostały poddane wnikliwej weryfikacji. Kontrolerzy badają m.in. temperaturę zapłonu, prężność par, zawartość eterów, siarki czy tlenu.

W sumie spośród badanych przez UOKiK obiektów znalazło się 14 stacji funkcjonujących pod szyldem LOTOSU. Zgodnie z raportem, każdy z nich doskonale spełnia wymagania jakościowe dla paliw ciekłych określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r.

Inspekcję przeprowadzono w okresie od 8 do 29 lutego 2020 r.

Najwyższa jakość paliw to dla nas priorytet. Niezmiennie dbamy o wszystkie parametry produktów opuszczających naszą rafinerię w Gdańsku. Kontrole przeprowadzane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów są tego najlepszym potwierdzeniem. Zależy nam również na dalszym rozwoju i optymalizacji naszej sieci. Duży nacisk kładziemy m.in. na podnoszenie poziomu jakości obsługi na wszystkich stacjach działających pod szyldem LOTOSU – podkreśla Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Wysokiej klasy parametry paliw LOTOS doceniają kierowcy. Co piąty kierowca przyznaje, że najchętniej tankuje na stacjach pomorskiego koncernu. Grupa LOTOS jest także jednym z liderów, jeżeli chodzi o liczbę obiektów i nieustannie poszerza swoją sieć. Na mapie Polski znajdziemy aż 506 punktów, w których kierowcy nie tylko napełnią bak, ale także korzystają z bogatej oferty gastronomicznej. LOTOS jest również wiceliderem w segmencie MOP (Miejsc Obsługi Pasażerów). W sieci koncernu działa obecnie 21 obiektów tego typu. Korzystają z nich kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 oraz drogami ekspresowymi S3 czy S7.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć ponad 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij