logo

Piłka nożna to jeden z najchętniej oglądanych sportów drużynowych w Polsce. Grupa LOTOS od lat wspiera polskich piłkarzy. Od 2019 roku gdański koncern jest również Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Spółka realizuje także program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”, do którego należą m.in damskie drużyny – LFA Szczecin oraz AP LOTOS Gdańsk, występująca na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Sport

Grupa LOTOS, jako wieloletni partner Polskiego Związku Piłki Nożnej, skupia się nie tylko na wsparciu kadry męskiej. Od 2019 roku logo koncernu możemy zobaczyć również między innymi na meczach i strojach drużyny pań. To efekt umowy przedłużającej współpracę z PZPN, którą podpisano jeszcze w 2018 roku. Zgodnie z jej zapisami LOTOS od 2019 roku jest m.in. właśnie Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Kontrakt obowiązuje do końca 2022 roku.

Obecnie „Orlice” rozpoczynają nowy etap swojej historii. Rozegrany w połowie kwietnia mecz towarzyski ze Szwecją to dla reprezentacji Polski kobiet początek krótkich przygotowań do eliminacji mistrzostw świata, które wystartują we wrześniu tego roku. Był to również debiut Niny Patalon, 35-letniej nowej selekcjonerki Biało-Czerwonych, która tym samym została 14. w historii szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji Polski.

PD1_3586.jpg

Widzę bardzo dużo pozytywów w tym meczu. Założyliśmy sobie, że będziemy chcieli grać w piłkę, atakować i tworzyć jak najwięcej sytuacji. To się udało. Pracowaliśmy dokładnie tak, jak chcieliśmy zagrać. W tym meczu się to udało. Jasne, że są niuanse które trzeba poprawić. Potrzebujemy kilkunastu zgrupowań i kilkudziesięciu treningów, żeby mówić o jakimkolwiek stylu – powiedziała Nina Patalon po spotkaniu ze Szwecją.

LOTOS, poza wsparciem polskiej reprezentacji, rozwija od 2012 roku program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. To inicjatywa, która upowszechniania aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Program obejmuje szkoleniem ok. 3,5 tysiąca podopiecznych w 16 ośrodkach w całej Polsce. Należą do nich m.in. dwie drużyny kobiece: AP LOTOS Gdańsk –występujący w najwyższej polskiej piłkarskiej klasie rozgrywek – Ekstralidze Kobiet oraz LFA Szczecin.

PPzL

W ramach „Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM” koncern finansował dotychczas m.in. zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenia trenerów w każdym ośrodku, program stypendialny, turniej piłkarski LOTOS Junior Cup, działania szkoleniowe oraz zgrupowania kadr dla najzdolniejszych zawodników. Jego celem jest wyszukiwanie utalentowanych sportowców, wyrównywanie szans rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego. Program od wielu lat funkcjonuje pod patronatem resortu sportu (funkcjonującego obecnie w ramach Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu) oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

***

Grupa LOTOS jest jednym z najważniejszych mecenasów polskiego sportu. Od wielu lat jest głównym sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego czy Polskiego Związku Tenisowego. LOTOS dostarcza rajdowych emocji i wspiera najlepszego polskiego kierowcę rajdowego Kajetana Kajetanowicza. Angażuje się także w rozwój polskiej koszykówki. Grupa LOTOS stale promuje sport i zdrowy styl życia. Firma wspiera zarówno zawodowych, wielokrotnie nagradzanych już sportowców, ale nie zapomina również o rozwoju młodych talentów, realizując projekty takie jak: „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, czy „Rakiety LOTOSU”. Wśród projektów, które finansuje LOTOS jest wsparcie sportowców indywidualnych „Nadzieje Olimpijskie” w takich dyscyplinach jak kajakarstwo, żeglarstwo, pływactwo, windsurfing, łyżwiarstwo figurowe.

Udostępnij