logo

To już 10. edycja festiwalu, który skupia wokół siebie młodych naukowców. W tym roku po raz pierwszy Explory zagości w 10 szkołach w całej Polsce. Na uczniów czekają wykłady i warsztaty prowadzone przez znanych popularyzatorów nauki. Gdynia Explory Week odbędzie się w dniach 20-22 października. Wydarzenie od lat wspiera Grupa LOTOS.

Paliwa alternatywne

Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory. W tegorocznym finale weźmie udział 36 projektów. Zostały one wyłonione spośród 163 prac zgłoszonych do konkursu. Podczas Gdynia Explory Week młode talenty będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój projektów, ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS, udział w prestiżowych konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne.

Festiwal Explory to święto młodych naukowców. Dzięki niemu najzdolniejsi mają szansę spotkać się z przedstawicielami świata biznesu i rozwijać swoje projekty badawcze. Przed nami wyjątkowa edycja festiwalu, który już od dekady zrzesza pasjonatów nauki. LOTOS to innowacyjna firma, a Explory idealnie wpisuje się w naszą strategię. Stawiamy na rozwój technologiczny, współpracę z uczelniami oraz wsparcie innowatorów. Ubiegłoroczne finałowe projekty dotyczyły m. in. szyfrowania czy inteligentnych systemów. Z niecierpliwością czekamy na kreatywność tegorocznych uczestników – mówi Zofia Paryła, prezes zarządu Grupy LOTOS.

Przechwytywanie.PNG

Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych talentach, które chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finału, który co roku odbywa się w Gdyni.

W tym roku po raz pierwszy Festiwale Explory pojadą do szkół. Młodzież szkolna z 10 miast z całej Polski będzie mogła wziąć udział w warsztatach i wykładach znanych popularyzatorów nauki.  Wybrane wydarzenia odbywające się w szkołach będą transmitowane online na platformie hopin. W ramach Festiwalu Explory odbędą się również wykłady i panele dostępne wyłącznie online dla zarejestrowanych uczestników. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną na piątkowe dyskusje i prezentacje dotyczące różnorodnych form wsparcia. Wraz z partnerami porozmawiają i przedstawią oferty szkół wyższych w Polsce i za granicą oraz przyjrzą się stypendiom i stażom.  

Explory kończy w tym roku 10 lat. Z tej okazji na Gdynia Explory Week zaprosiliśmy laureatów Konkursu Explory z poprzednich edycji. Zobaczymy, co się teraz u nich teraz, czy rozwijają swoje projekty, jak dalej potoczyła się ich kariera naukowa i zawodowa. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się także piątkowe webinaria poświęcone różnym kierunkom studiów. Na takie informacje z pierwszej ręki czekają z pewnością wszystkie młode talenty, zastanawiające się nad swoją przyszłością – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. 

Udział w Gdynia Explory Week 2021 jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Program oraz rejestracja dostępne są na stronie: http://www.explory.pl/2021  

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij