logo

- Proszę o powstanie.  Postanowieniem  Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali medalem złotym za długoletnią służbę…

Ogólne


- Proszę o powstanie.  Postanowieniem  Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali medalem złotym za długoletnią służbę…

 Tymi słowami konferansjer zainaugurował 6 marca  w gdańskim hotelu Hilton uroczystość 10-lecia spółki LOTOS Serwis . Odznaczenia państwowe wręczali Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski oraz Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Serwis1

Wicewojewoda Michał Owczarczak odznacza Mariusza Zienkiewicza, a prezes GL S.A. Paweł Olechnowicz - Arkadiusza Wiercińskiego.

Złote medale otrzymało dziesięciu pracowników LOTOS Serwis: Leszek Chwiałkowski, Andrzej Jarzyński, Jerzy Lewańczyk, Jakub Puczyłowski, Wojciech Różycki, Andrzej Sroga, Stanisław Waszak, Arkadiusz Wierciński, Tadeusz Zieliński, Mariusz Zienkiewicz.

Serwis2 serwis3
Cała dziesiątka otrzymała również odznaczenia  Ministra Gospodarki: „Zasłużony dla Przemysłu Naftowego i Gazowniczego”, które  37 pracownikom wręczali, obok wicewojewody, Marek Sokołowski, wiceprezes GL S.A. i Leszek Dylik, prezes LOTOS Serwis. Wyróżnieni pracownicy pochodzili nie tylko z zakładów LS w Gdańsku, ale też z  oddziałów w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle.
- Koleżanki i koledzy , Gratuluję z całego serca tego wielkiego wyróżnienia  i jestem z was bardzo dumny – powiedział  prezes LS Leszek Dylik, po czym podsumował dekadę spółki w interesującej prezentacji pokazującej, jak szeroka jest działalność firmy i jak wiele w ciągu tych 10 lat osiągnęła.

serwis5

Przedstawił 4 kamienie milowe rozwoju spółki:  tworzenie podstaw jej działalności, integracja z oddziałami południowymi i służbami serwisowymi Petrobalticu, udział w Programie 10+, wejście w program remontu i modernizacji platform morskich. Następnie opisał wielkie wyzwania i szanse stojące przez spółką oraz wysokie kompetencje pracowników i jakość oferowanych usług.
- Chcemy się nadal kształcić, specjalizować, rozwijać. Chcemy być jeszcze lepsi – zakończył L. Dylik.

Prezes Paweł Olechnowicz zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu, jak bardzo wzrosła efektywność służb serwisowych, które za czasów, gdy rafineria przerabiała 2,8 mln ton liczyły 700 osób, a obecnie przy czterokrotnie większym przerobie, rafinerię obsługuje dwa razy mniej pracowników.
- LOTOS Serwis po 10 latach to zupełnie inny podmiot gospodarczy. To chluba Pomorza i firma licząca się w Polsce, a nawet za granicą – podkreślił prezes.  - Gratuluję i dziękuję.

serwis4

Od lewej: Piotr Przyborowski, Marek Sokołowski, Leszek Dylik, Paweł Olechnowicz, Andrzej Małczyński.

Kulminacją uroczystości  był ogromy tort, który zgodnie pokroili prezesi Grupy LOTOS i LOTOS Serwisu. W spotkaniu uczestniczyło wielu gości z kierownictwa GK LOTOS, jak i z firm współpracujących z LOTOS Serwis.  
 
Lista odznaczonych
Wszyscy otrzymali odznaczenia Ministra Gospodarki, a pierwszych dziesięciu również Prezydenta RP.
1. Leszek Chwiałkowski
2. Andrzej Jarzyński
3. Jerzy Lewańczyk
4. Jakub Puczyłowski
5. Wojciech Różycki
6. Andrzej Sroga
7. Stanisław Waszak
8. Arkadiusz Wierciński
9. Tadeusz Zieliński
10. Mariusz Zienkiewicz
11. Bogdan Bober
12. Alfons Cichy
13. Leopold Czachorowski
14. Krzysztof Filoda
15. Agata Haręża
16. Zdzisław Jacek
17. Janusz Jaworski
18. Tadeusz Karwasz
19. Wiesław Kazanowski
20. Bogdan Kiczek
21. Krzysztof Koszarowski
22. Henryk Kujawa
23. Tadeusz Lichota
24. Ryszarda Lorbiecki
25. Sławomir Łubiński
26. Andrzej Małczyński
27. Mirosław Mirończuk
28. Zbigniew Romański
29. Stanisław Snochowski
30. Krystyna Śliwińska
31. Andrzej Waselina
32. Stanisław Widanka
33. Tomasz Wojciech
34. Ryszard Workowski
35. Andrzej Żoczek
36. Andrzej Żukowski
37. Andrzej Żyra

 


 

Biuro Komunikacji
Grupa LOTOS S.A.
ul. Elbląska 135,
80-718 Gdańsk,
tel. 58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55,
e-mail: media@grupalotos.pl