logo

Współpraca ogólnopolskiej sieci stacji paliwowych LOTOS i amerykańskiej sieci barów kanapkowych SUBWAY konsekwentnie się rozszerza. Obecnie LOTOS zarządza 24 restauracjami tej sieci. W pierwszej połowie 2019 r. zaplanowano otwarcie 11 kolejnych punktów. 

Ogólne

Współpraca ogólnopolskiej sieci stacji paliwowych LOTOS i amerykańskiej sieci barów kanapkowych SUBWAY konsekwentnie się rozszerza. Obecnie LOTOS zarządza 24 restauracjami tej sieci i jest największym franczyzobiorcą SUBWAY’A w Polsce. W pierwszej połowie 2019 r. zaplanowano otwarcie 11 kolejnych punktów.

W obszarze pozapaliwowym koncern kładzie szczególny nacisk na rozwój oferty gastronomicznej. To jeden z kluczowych elementów realizowanej w latach 2017-2022 strategii rozwoju. Aktualnie oferta gastronomiczna oferowana pod marką własną – Cafe Punkt – dostępna jest w sieci LOTOS na 401 stacjach, w tym na 106 stacjach franczyzowych. LOTOS współpracuje z siecią SUBWAY wszędzie tam, gdzie widzi możliwość i potrzebę wzbogacenia stacyjnego menu. Franczyzowe bary szybkiej obsługi, w których kupić można m.in. kanapki, sałatki i wrapy, idealnie spełniają to kryterium.

Stacja paliwowa LOTOS z konceptem SUBWAY

O współpracy

W latach 2015-2018 r. LOTOS otworzył na własnych stacjach paliwowych już 24 restauracje SUBWAY. Blisko połowa z nich powstała przy autostradach i drogach ekspresowych. Bary sandwiczowe są obecne przy autostradzie A1 (MOP Krzyżanów Wschód i Zachód, MOP Rowień), autostradzie A2 (MOP Police, MOP Łęka), autostradzie A4 (MOP Rudka, MOP Oleśnica, MOP Witowice, MOP Kozłów, MOP Rachowice), a także przy drodze S8 (Emilianów).

Tylko w ubiegłym roku otwarto 7 punktów  – w Radomiu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Sandomierzu, Rawiczu i Mławie. Poza tym z oferty baru można skorzystać na stacjach w Rumi, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Radzyminie.

W pierwszej połowie 2019 r. zaplanowano otwarcia kolejnych 11 punktów restauracji SUBWAY na stacjach LOTOS. W lutym w Ostrołęce, Giżycku oraz Stalowej Woli. W marcu – przy drodze S7 (MOP Suchedniów) i w Gdańsku, w kwietniu w Pruszczu Gdańskim, Wrocławiu i przy autostradzie A4 (MOP Wysoka), a w maju przy drodze S3 (MOP Sitno), przy autostradzie A6 z Polski do Niemiec (MOP Kołbaskowo) oraz w Pruszkowie.

SUBWAY to amerykańska sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Obecnie to największa na świecie sieć pod względem liczby lokali, globalnie posiada ponad 44.500 restauracji w 110 państwach, z czego w Polsce działa około 130 restauracji.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliwowych, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij