logo

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM otwiera się na Południe. W ramach programu powstanie jeszcze jeden – po Czechowicach-Dziedzicach - ośrodek dla młodych sportowców. Tym razem piłkarskie talenty odkrywać będziemy w Jaśle w woj. podkarpackim. Funkcjonuje tu spółka LOTOS Infrastruktura, gdzie działa m.in. nowoczesny Terminal Paliw.

Ogólne

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM otwiera się na Południe. W ramach programu powstanie jeszcze jeden – po Czechowicach-Dziedzicach - ośrodek dla młodych sportowców. Tym razem piłkarskie talenty odkrywać będziemy w Jaśle w woj. podkarpackim. Funkcjonuje tu spółka LOTOS Infrastruktura, gdzie działa m.in. nowoczesny Terminal Paliw.

Do 16 miejscowości, w których działają ośrodki Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM, dołącza Jasło. W czwartek 23 maja w siedzibie spółki LOTOS Infrastruktura umowę w tej sprawie podpisali (na zdjęciu od lewej): Artur Tomaszewski, Prezes UKS „Szóstka” Jasło, Wiesław Labuda, Dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS oraz Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG.

Jasło umowa 1

Później młodzi zawodnicy z drużyny UKS „Szóstka” Jasło zaprezentowali swoje umiejętności podczas treningu pokazowego.

Kuźnia talentów

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych. Nie koncentruje się jedynie na wyszukiwaniu największych talentów – z predyspozycjami do zawodowego sportu – ale obejmuje też tych, którzy chcą grać w piłkę na poziomie amatorskim, po prostu dla przyjemności.

Treningiem objętych jest ponad 3500 młodych piłkarzy – chłopców i dziewcząt. Nad prawidłowym rozwojem zawodników czuwa ponad 120 trenerów. Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to też szkolenia, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wyjazdy na obozy i stypendia sportowe dla zawodników oraz ujednolicenie systemu szkoleniowego. Jednym z koordynatorów jest Paweł Janas, były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski.

Do tej pory w ramach programu funkcjonowało 14 ośrodków w formie klubów partnerskich oraz – jako 15. ośrodek – Akademia Piłkarska LG, która jest jednocześnie operatorem programu. Dzieci i młodzież trenują w Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Elblągu, gminie Pruszcz Gdański, Kartuzach, Gdańsku-Kokoszkach, Krokowej, Luzinie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Ustce i Gdańsku (w ramach APLG). Teraz dołączają do nich młodzi zawodnicy z Czechowic-Dziedzic i Jasła.

Jasło 2

Co ciekawe, w programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM jest około 150 dziewcząt. Najwięcej z nich gra w Gdańsku. W większości ośrodków trenują z chłopcami, ale między innymi w Chojnicach, Bytowie czy właśnie Gdańsku działają drużyny typowo żeńskie.

Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki docelowo mają trafiać do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski i zawodowych klubów piłkarskich. I to się udaje.

– Jasło to już siedemnasty ośrodek, w którym będziemy prowadzić szkolenia dla młodych piłkarzy. Grupa LOTOS od lat wspiera polski sport, jesteśmy m.in. Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wierzymy, że dobre szkolenia pozwalają wykształcić mistrzów sportu. Nasza filozofia polega na dzieleniu się sukcesem. Cieszymy się, że program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM się rozwija i obejmuje południowe regiony Polski. Dziś dotarliśmy do Jasła. Mam nadzieję, że to wszystkim nam przyniesie korzyści – mówi Wiesław Labuda, Dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

– Piłkarska przyszłość z LOTOSEM pojawi się w kolejnym województwie, a dzieci z Podkarpacia będą mogły uczestniczyć w działaniach, które realizujemy wspólnie z Grupą LOTOS w ramach tego programu. Już niebawem w rozgrywkach ligowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pojawią się zawodnicy i zawodniczki występujący z logo LOTOSU na koszulkach, dzięki czemu marka naszego programu stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalna – dodaje Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG.

LOTOS wspiera piłkę nożną

W 2018 roku Grupa LOTOS oraz Polski Związek Piłki Nożnej podpisały umowę, na mocy której spółka nie tylko pozostaje Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale także Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski U-21 i – co jest nowością – Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet. LOTOS będzie wspierał rozwój polskiej piłki nożnej do końca 2022 r.

Spółka od lat jest ambasadorem polskiego sportu. Oprócz piłkarzy, wspiera także m.in. Polski Związek Narciarski, sporty motorowe, coroczny wyścig kolarski Tour de Pologne czy Akademicki Związek Sportowy i Akademicką Reprezentację Polski startującą w imprezach międzynarodowych.

Więcej o programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM na stronie: http://www.pilkalotos.pl.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Udostępnij