logo

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk, występująca w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005), na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewniła sobie mistrzostwo. UKS to zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Już 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej LOTOS Junior Cup.

Ogólne

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk, występująca w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005), na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewniła sobie mistrzostwo. UKS to zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Już 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej LOTOS Junior Cup.

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk składa się z uczniów VII klasy o profilu piłki nożnej w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Projekt, realizowany we współpracy z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, powstał 9 miesięcy temu. Zawodnicy zostali objęci procesem szkoleniowym, realizowanym przez trenerów kadr wojewódzkich Pomorskiego ZPN. Brali także udział w rozgrywkach ligowych. Otrzymywali sprzęt treningowy, stroje, a najbardziej uzdolnieni – stypendia.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu, drużyna UKS LOTOS Gdańsk zapewniła sobie zwycięstwo. UKS ma do rozegrania jeszcze dwa mecze, a kolejny zespół w tabeli – GOSRiT Luzino – tylko jeden. Nawet gdyby zrównali się punktami, to nie miałoby to wpływu na układ tabeli, ponieważ w bezpośrednim pojedynku to UKS zdecydowanie zwyciężył.

UKS LOTOS Gdańsk

Pomysł powołania UKS LOTOS zdał rezultat. Zawodnicy przez rok poczynili ogromny progres, czego dowodem jest zwycięstwo w rozgrywkach ligowych jako drużyna, która trenuje ze sobą dopiero od roku – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej LG, która jest operatorem Programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk grała jako zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach objętych Programem Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej C2 to wielki sukces. Cieszy nas tym bardziej, że „w tyle” pozostały zdecydowanie bardziej zgrane zespoły – podkreśla Tomasz Borkowski, koordynator Programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, który jest także trenerem kadry wojewódzkiej.

Teraz zawodników UKS czeka dwumecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów C2, który umożliwiłby zespołowi rywalizowanie z najlepszymi drużynami w Polsce.

LOTOS Junior Cup już 23 czerwca

23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej piłkarski LOTOS Junior Cup, który jest podsumowaniem kolejnego sezonu Programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. O puchar zawalczy 17 drużyn, które trenują w ramach PPzL, w tym zawodnicy z Czechowic-Dziedzic i Jasła, gdzie w maju otwarto dwa nowe ośrodki treningowe. Początek o godz. 10:00.

O Programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM

Dzięki współpracy Grupy LOTOS oraz Akademii Piłkarskiej LG treningiem objętych jest ponad 3000 dzieci, cyklicznie przyznawane są też stypendia sportowe. Najzdolniejsi zawodnicy otrzymują regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji województw oraz kadr Polski. Program skupia ponad 120 trenerów. Więcej piszemy tutaj: www.pilkalotos.pl.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij