logo

Hubert Hurkacz zmierzył się w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu z Włochem Matteo Berrettinim. Chociaż nie wygrał, to i tak należą mu się wielkie gratulacje.

CSR - Sport

Hubert Hurkacz w piątek 9 lipca zmierzył się w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu z Włochem Matteo Berrettinim. Polak przegrał 3:6, 0:6, 7:6 (3), 4:6. Mimo porażki, to jego najlepszy wynik w karierze.

Hubert Hurkacz jest dziś najpopularniejszym polskim tenisistą. Wspiera go Grupa LOTOS, która jest jego Partnerem Głównym przynajmniej do końca 2022 roku. Hubert jest też ambasadorem skierowanego do najmłodszych Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa „Rakiety LOTOSU”. Hubert występuje z logo LOTOSU na koszulce – w czasie turniejów wielkoszlemowych logotyp jest umieszczony na rękawku, a podczas pozostałych zawodów rozgrywanych w ramach ATP – także na piersi.

HH

Mimo młodego wieku, Hurkacz ma już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Eksperci podkreślają jego wysoki potencjał i stawiają go w gronie gwiazd światowego tenisa.  24-letni tenisista zajmuje obecnie 18. miejsce w rankingu ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), ale po znakomitym występie w Wimbledonie z pewnością awansuje w tym zestawieniu.

Fakt, że w naszej sportowej rodzinie jest Hubert, to dla nas zaszczyt i powód do dumy. Jego talent, pozytywna energia i niebywała skromność to najlepsza wizytówka Polski. Dzięki tak zdolnym i ambitnym zawodnikom, polski sport bardzo się rozwija. Hubert, podziwiamy Cię i jesteśmy z Tobą – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Grupa LOTOS regularnie angażuje się w mecenat nad polskim sportem, szczególnym zainteresowaniem obejmując tenis. Od lutego 2019 r. jest sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisowego, w tym kobiecej i męskiej Reprezentacji Polski, Reprezentacji Młodzieżowej i Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Wcześniej współpracowała również z Agnieszką Radwańską. Współtworzy cykl LOTOS PZT Polish Tour, czyli kilkanaście turniejów odbywających się w różnych częściach kraju. Oprócz programu „Rakiety LOTOSU”, spółka jest także sponsorem tytularnym projektu „PZT LOTOS Team – Nadzieje Polskiego Tenisa” stworzonego wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Narodowego Dnia Tenisa.

Udostępnij