logo

Nowy sprzęt medyczny dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku, kontynuacja rehabilitacji małej Kornelii, a także drobne upominki dla dzieci z ośrodków dla uchodźców. To tylko niektóre z wniosków, które jesienią tego roku zostały pozytywnie zaakceptowane i docelowo uzyskają wsparcie Fundacji LOTOS.  

Fundacja LOTOS

12 foteli, 7 pomp infuzyjnych z osprzętem, 4 wagi, analizator amoniaku, pulsoksymetr, parawan medyczny, stanowiska do pobierania krwi, stolik chirurgiczny, wózki wielofunkcyjne i oddziałowe, stojaki do kroplówek oraz wyposażenie jednorazowe, takie jak igły i plastry – to sprzęt, który wkrótce pojawi się w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku. Fundacja LOTOS, na wniosek Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, przekazała dofinansowanie na ten cel.

Do kliniki trafiają mali pacjenci onkologiczni z całego Pomorza. Szpital udziela specjalistycznej pomocy najmłodszym, jednak nie posiada własnych środków na zakup nowego sprzętu medycznego. Dodatkowe wyposażenie poprawi komfort pracy personelu oraz leczenia i pobytu w szpitalu młodych pacjentów.

Walka o lepsze jutro

Poza placówkami medycznymi, LOTOS wspiera również osoby indywidualne. Jedną z ostatnich podopiecznych fundacji jest Kornelia, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół FOXG1 oraz małogłowie. Dziewczynka każdego dnia wymaga specjalistycznego leczenia, wielowymiarowej rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego, które pomagają jej lepiej się rozwijać i walczyć z tą poważną chorobą. Fundacja LOTOS dofinansuje leczenie i rehabilitację Kornelii.

Do Fundacji zgłasza się wiele osób oraz instytucji z prośbą o wsparcie. Wybór tych, do których finalnie trafi nasza pomoc, nie jest łatwy. Chcemy mieć realny wpływ na polepszenie warunków leczenia i rehabilitacji pacjentów w szpitalach. Równolegle staramy się pomagać najmłodszym, którzy muszą walczyć z różnymi przeciwnościami losu – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Z pomocą dzieciom na granicy

LOTOS nie zapomina także o dzieciach, które w wyniku migracji znalazły się w ośrodkach dla uchodźców na terenie Litwy. Za pośrednictwem Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” najmłodsi otrzymają wsparcie w postaci zabawek, materiałów szkolnych i pomocy edukacyjnych (zeszyty, bloki, kredki, farby, puzzle, gry, pluszaki). Drobne upominki mają pomóc dzieciom chociaż na chwilę zapomnieć o otaczającej je rzeczywistości.

Fundacja LOTOS od 2015 roku odpowiada za zarządzanie polityką dobroczynną gdańskiego koncernu. Misją Fundacji jest wszechstronna działalność społeczna, wnosząca pozytywny wkład w rozwój otoczenia społecznego i przyrodniczego. Fundacja przeznacza środki przede wszystkim na ochronę i promocję zdrowia oraz na kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Wspiera także inicjatywy z obszaru nauki i edukacji, pomocy społecznej a także upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Ponadto, Fundacja LOTOS, w miarę możliwości, wspiera leczenie obecnych i emerytowanych pracowników LOTOSU oraz ich bliskich.

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

 

Udostępnij