logo

Spółka LOTOS Asfalt wzięła udział w kieleckich Międzynarodowych Targach Budownictwa Infrastrukturalnego – Nowa Infrastruktura. Podczas tej ważnej imprezy wystawowo-konferencyjnej spółkę wyróżniono za asfalt WMA, a także za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego.

Nagrody

Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – Nowa Infrastruktura, które odbyły się w dniach 10 i 11 maja 2022 r., to nowa formuła dotychczasowych targów Autostrada-Polska. Na wydarzenie to przybyli przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych, producentów i dystrybutorów sprzętów wykorzystywanych w budownictwie.

Część targową uzupełniły także debaty i dyskusje branżowe, m.in. Forum Utrzymania Dróg i Mostów, Salon Kruszyw oraz seminarium dotyczące komfortowych i trwałych asfaltowych dróg rowerowych w Polsce i na świecie. To ostatnie zostało przygotowane pod merytorycznym nadzorem Komisji Nawierzchniowej działającej w ramach Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, którą kieruje Agnieszka Kędzierska, ekspert budownictwa drogowego z LOTOS Asfalt.

Spółka LOTOS Asfalt zaprezentowała także swoje stoisko wystawiennicze. Można było na nim uzyskać informacje na temat bogatej oferty innowacyjnych asfaltów. Właśnie to innowacyjne, ekonomiczne i proekologiczne podejście do produkcji nawierzchni zostało wyróżnione przez organizatora targów. Krzysztof Rodzik, członek zarządu LOTOS Asfalt, odebrał medal przyznany spółce za asfalt WMA – nowatorski produkt na polskim rynku budownictwa drogowego.

1Z6P5072.jpg

LOTOS Asfalt, jako polski lider w produkcji asfaltów, niezwykle poważnie podchodzi do kwestii innowacyjności. Na pierwszym miejscu jest dla nas tworzenie produktów, które są przyjazne środowisku, zarówno w fazie produkcji, jak i użytkowania nawierzchni. Cieszy więc, że ta działalność spółki została doceniona – mówi Krzysztof Rodzik. – Asfalt WMA został przez nas stworzony w 2014 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów i wykonawców, przede wszystkim za znaczącą redukcję śladu węglowego. Materiał ten uznawany jest za bardzo ekologiczny i pozwala na obniżenie temperatury produkcji nawet o 30 stopni Celsjusza. Efektem jest ograniczenie wpływu na środowisko.

Spółka LOTOS Asfalt jest jednym z liderów zielonej zmiany na polskim rynku. Stosuje nowoczesne technologie asfaltowe, co przekłada się m.in. na oszczędność energii, redukcję śladu węglowego, neutralność dla środowiska czy możliwość wykorzystania w 100% materiału z recyklingu do budowy wysokiej klasy dróg.

1Z6P5175.jpg

Podczas targów Nowa Infrastruktura spółka LOTOS Asfalt została także wyróżniona nagrodą TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska.

fot. Targi Kielce

Udostępnij