logo

W czerwcu odbyła się gala finałowa podsumowująca VI edycję wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Tegoroczna odsłona przyniosła ze sobą innowacyjne zajęcia w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz finansowego. Inicjatywę ponownie wsparła Fundacja LOTOS.

Fundacja LOTOS

Projekt „Uczę się bezpieczeństwa” realizowany jest od 2016 r. i każdorazowo obejmuje uczniów klas pierwszych. W trakcie nauki policjanci przekazują dzieciom najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły, do domu, podczas ferii czy wakacji oraz bezpieczeństwa w sieci. Nowością w tegorocznej edycji było wykorzystanie mobilnego symulatora zagrożenia pożarowego w czasie zajęć realizowanych przez strażaków. Mali uczestnicy zapoznali się z niebezpieczeństwami związanymi z pożarem w domu lub lesie. W niektórych placówkach przeprowadzono także pilotażowe zajęcia o „bezpieczeństwie w małym świecie finansowym”.

Fundacja LOTOS dba o bezpieczeństwo pierwszoklasistówfot. pomorska.policja.gov.pl

W zajęciach wzięli udział pierwszoklasiści z 93 pomorskich szkół podstawowych. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, plecaki z numerem alarmowym 112, puzzle i gadżety promujące bezpieczne zachowanie w sieci. Odwiedziły też sale edukacyjne „Ognik”, funkcjonujące przy jednostkach straży pożarnej. Co roku organizowany jest także konkurs plastyczny, podczas którego dzieci za pomocą prac plastycznych prezentują zdobytą wiedzą. Jego wyniki ogłaszane są podczas gali kończącej projekt, a laureatom wręczane są dyplomy oraz nagrody.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy policji i partnerów programu – Wojewody Pomorskiego, pomorskiej komendzie straży pożarnej, Fundacji Energa, Fundacji LOTOS, gdyńskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Uniwersytetu Gdańskiego – corocznie szkolenie z bezpieczeństwa przechodzi kilka tysięcy pierwszoklasistów.

W przyszłym roku organizatorzy zaplanowali realizację kolejnych dwóch tematów o bezpieczeństwie w małym świecie finansowym, a także w środowisku naturalnym. Pomogą w tym specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Oddziału Okręgowego  NBP w Gdańsku.

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij