
Po szutrowych przeprawach Robert Kubica wraca na asfalt w 56. Rajdzie Korsyki, który rozpoczyna się już w czwartek (16 maja) wieczorem. Piąta runda tegorocznego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy znana jest z krętych tras. Dla wspieranego przez Grupę LOTOS kierowcy to przedostatnia kwalifikacja ERC 2013.
Po szutrowych przeprawach Robert Kubica wraca na asfalt w 56. Rajdzie Korsyki, który rozpoczyna się już w czwartek (16 maja) wieczorem. Piąta runda tegorocznego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy znana jest z krętych tras. Dla wspieranego przez Grupę LOTOS kierowcy to przedostatnia kwalifikacja ERC 2013.
Asfaltowy Tour de Corse jest potocznie zwany „rajdem 10 000 zakrętów”, ale ogromnym wyzwaniem dla załóg są nie tylko liczne zakręty: większość trasy przebiega po wąskich, górskich drogach ze skałami po jednej stronie i przepaścią po drugiej. Rajd składa się z zaledwie 11 odcinków, ale tylko trzy z nich są krótsze niż 20 kilometrów. Będzie to trudny test dla kierowców, pilotów i samochodów, a swoje trzy grosze może też dorzucić zmienna pogoda.
Impreza rozpoczyna się od uroczystego startu w czwartek wieczorem, w spokojnym miasteczku Calvi na północnym zachodzie wyspy. Następnie załogi mają do przejechania sześć piątkowych odcinków wokół miasteczka Corte, po czym zjeżdżają na nocną przerwę na południe, do Ajaccio. Sobotni etap rozpoczyna się i kończy w tym mieście, a łącznie załogi mają do przejechania prawie 250 kilometrów oesowych.
Ostatnim rajdem ERC, w którym w tym roku wystartuje Robert Kubica, będzie jubileuszowy 70. Rajd Polski, rozpoczynający się 13 września 2013 w okolicach Mikołajek. Już na przełomie maja i czerwca będzie jednak można oglądać zmagania polskiego kierowcy w Rajdzie Akropolu, kolejnej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata.
Grupa LOTOS jest Oficjalnym Partnerem Roberta Kubicy oraz strategicznym partnerem załóg LOTOS Rally Team – Michała Kościuszki i Maćka Szczepaniaka oraz Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana. Informacje o startach Roberta Kubicy oraz załóg LOTOS Rally Team dostępne są na profilu „Emocje do pełna” http://www.facebook.com/EmocjeDoPelna.
Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl