logo

Przyroda na wyciagnięcie ręki. Serwis www, ciekawostki na Facebooku oraz streaming wideo na żywo z wyczekiwanymi młodymi fokami.

CSR

Przyroda na wyciagnięcie ręki. Serwis www, ciekawostki na Facebooku oraz streaming wideo na żywo z wyczekiwanymi młodymi fokami.

W tym tygodniu premierę miał nowy serwis internetowy poświęcony tematyce ekologicznej Platforma www.kierunekbaltyk.pl to zbiór bogatych informacji i pięknych zdjęć wybranych miejsc znajdujących się nad Bałtykiem i jednocześnie w najbliższym sąsiedztwie rafinerii, to kalendarz wydarzeń związanych z ekologią oraz opis projektów ekologicznych prowadzonych przez LOTOS i jego partnerów.

Na stronie kierunekbaltyk.pl można dowiedzieć się co ciekawego znajduje się w Helu, gdzie jest Rezerwat Mewia Łacha a także jakie wydarzenia ekologiczne odbywają się na Pomorzu w ciągu roku. Nauczyciele i rodzice mogą pobrać ciekawe materiały związane z edukacją ekologiczna do wykorzystania w zabawie i nauce z dziećmi.

Platforma Kierunek Bałtyk powstała dzięki współpracy kilku organizacji (Stacja Morska w Helu, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING, Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii PAN), które na co dzień zajmują się badaniami naukowymi dotyczącymi ochrony środowiska, czynną ochroną przyrody i edukacją ekologiczną. Prócz wspólnych celów i wielu projektów jakie te podmioty realizują na rzecz środowiska naturalnego, połączyła je współpraca w zakresie programów społecznych realizowanych wspólnie z Grupą LOTOS. 

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony www.kierunekbaltyk.pl i jednocześnie do dołączenia do grupy fanów profilu Kierunek Bałtyk na Facebooku http://www.facebook.com/kierunekbaltyk oraz oglądania życia fok na www.sledzfoki.pl

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl