logo

Rada Nadzorcza spółki LOTOS Upstream Sp. z o.o. powołała 20 października Gavina Grahama na stanowisko prezesa Zarządu LOTOS Upstream. Wybrany w konkursie dr Gavin Graham to menadżer z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w branży Oil&Gas. Dr Graham związany jest z Grupą Kapitałową LOTOS od lutego br.

Działalność wydobywcza

Rada Nadzorcza spółki LOTOS Upstream Sp. z o.o. powołała 20 października Gavina Grahama na stanowisko prezesa Zarządu LOTOS Upstream. Wybrany w konkursie dr Gavin Graham to menadżer z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w branży Oil&Gas. Dr Graham związany jest z Grupą Kapitałową LOTOS od lutego br.

Powołanie Gavina Grahama to kolejny etap organizacji spółki LOTOS Upstream, która przejmuje odpowiedzialność za segment poszukiwawczo-wydobywczy w Grupie Kapitałowej LOTOS. Powstanie spółki LOTOS Upstream jest konsekwencją implementacji strategii firmy na lata 2017-2022. Celem nowo utworzonej spółki jest umocnienie pozycji LOTOSU w segmencie poszukiwawczo-wydobywczym na Morzu Północnym i basenie Morza Bałtyckiego oraz zwiększenie produkcji węglowodorów, do poziomu 30-50 tys. boe dziennie. Spółka LOTOS Petrobaltic pozostaje spółką zależną bezpośrednio od Grupy LOTOS S.A. i skupi się na rozwoju usług wydobywczych oraz serwisowych na Morzu Bałtyckim.

Gavin Graham, Brytyjczyk pochodzący z Edynburga, jest związany zawodowo z branżą naftową od ponad 35 lat. Specjalizuje się w poszukiwaniu zasobów i zagospodarowaniu złóż. W trakcie swojej kariery realizował projekty wydobywcze na wielu kontynentach: w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Dr Graham zajmował w przeszłości kierownicze i doradcze stanowiska w takich koncernach jak: Shell, Petrofac, Crystol Energy czy Amplify Innovation, wdrażając strategie rozwoju, zarządzając ładem korporacyjnym, odpowiadając za utrzymywanie relacji właścicielskich czy zarządzanie ryzykiem. W swojej karierze zawodowej zajmował się wspieraniem firm z branży Oil&Gas w redukcji kosztów i optymalizacji harmonogramów projektów.

LOTOS Upstream jest spółką zależną Grupy LOTOS S.A. i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej LOTOS, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć ponad 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. Dzierż też pozycję drugiego spedytora kolejowego w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij