logo

Grupa LOTOS po raz drugi została sponsorem tytularnym Stadionu Letniego Gdańsk, zlokalizowanego na plaży w Brzeźnie. Przez ostatnie 4 lata miejsce to odwiedziło prawie 5 milionów osób. Stadion otwiera sezon już w weekend 14-15 czerwca. Reprezentacje Polski i Grecji rozegrają tu mecze piłki plażowej.

Ogólne

Grupa LOTOS po raz drugi została sponsorem tytularnym Stadionu Letniego Gdańsk, zlokalizowanego na plaży w Brzeźnie. Przez ostatnie 4 lata miejsce to odwiedziło prawie 5 milionów osób. Stadion otwiera sezon już w weekend 14-15 czerwca. Reprezentacje Polski i Grecji rozegrają tu mecze piłki plażowej.

Stadion 5

LOTOS Stadion Letni x Moloteka Powered by LOTOS jest niezwykłym projektem zlokalizowanym na plaży w Gdańsku Brzeźnie. To arena sportów plażowych (piłka nożna, ręczna, siatkowa, rugby, frisbee, badminton) z trybunami oraz częścią poświęconą wydarzeniom kulturalnym – Moloteka. Organizowane są tu turnieje, zawody sportowe i wydarzenia kulturalne. Przez ostatnie 4 lata Stadion Letni i Molotekę odwiedziło aż 4,9 mln osób. Odbyło się tu 110 imprez sportowych i 90 imprez kulturalnych. Organizatorem projektu jest Artur Siódmiak, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej.

LOTOS Stadion Letni to miejsce dla całych rodzin, jedyne na polskim wybrzeżu łączące sport i szeroko rozumianą kulturę. Myślę, że mieszkańcy Pomorza wiedzą, że nad morzem nie tylko się opalamy, ale także aktywnie spędzamy czas. Chcemy do tego zachęcać także tych, którzy nad morze przyjeżdżają tylko okazjonalnie. Uważam, że sponsorowanie ciekawych wydarzeń odbywających się na plaży to istotny krok w kierunku promocji naszego regionu – mówi Wiesław Labuda, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

W tym roku wzorem ubiegłych sezonów na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk odbędą się turnieje rangi Mistrzostw Polski. Pierwszą z imprez są Mecze międzypaństwowe Polska –Grecja w dniach 14-15 czerwca.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ SPORTOWYCH NA LOTOS STADIONIE LETNIM

CZERWIEC

14-15.06.2019 – Mecze międzypaństwowe Polska – Grecja
16.06.2019 – Zawody STRONGMAN
21-23.06.2019 – Ekstraklasa seniorów PZPN
28-30.06.2019 – Puchar Polski Seniorów PZPN

LIPIEC

5-7.07.2019 – Puchar Polski Kobiet PZPN
12-14.07.2019 – Mistrzostwa Polski w beachhandball
19-21.07.2019 – Młodzieżowy Puchar Polski

SIERPIEŃ

3-4.08.2019 – Grand Prix Stadionu Letniego

Stadion 2  Stadion 3

 *** 

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij