logo

Morski wyścig do platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8 będzie jednym z punktów regat LOTOS Nord Cup 2019. Rozpoczynające się 28 czerwca wyścigi to jedno z największych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Sponsorem tytularnym jest Grupa LOTOS.

Ogólne

Regaty LOTOS Nord Cup są organizowane nieprzerwanie od 2006 roku. Od lat integrują zarówno początkujących sportowców, jak i najlepszych polskich żeglarzy. Ubiegłoroczna edycja imprezy była rekordowa – wzięło w niej udział 445 jachtów i ponad 700 żeglarzy.

Regaty 2019

 

W tym roku rywalizacja rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 7 lipca. W ciągu 10 dni regat odbędą się wyścigi w kilkunastu klasach jachtów, spośród których część będzie miała rangę Mistrzostw Polski. Organizatorami regat są AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk, a sponsorem tytularnym – Grupa LOTOS.

Organizatorzy spodziewają się zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i tych początkujących. Swój udział zapowiedzieli tak utytułowani zawodnicy jak Piotr Adamowicz, Piotr Tarnacki, Łukasz Trzciński i Tytus Butowski. Podczas LOTOS Nord Cup swoje umiejętności zaprezentują też najmłodsi żeglarze pływający na Optimistach, którzy wystartują w Vector Sails Cup.

W piątek 28 czerwca o 19:00 regaty otworzy pełnomorski wyścig z Górek Zachodnich do platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8 z metą na wysokości Yacht Klubu Stoczni Gdańskiej. Wystartuje w nim załoga reprezentująca sekcję żeglarską stowarzyszenia TKKF LOTOS.

W drugi weekend regaty przeniosą się do Mariny Gdańsk. Zawitają tam jachty morskie uczestniczące w Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. W tych zawodach rywalizować będą jednostki przybyłe w ramach regat Pantaenius Nord Cup Gdańsk oraz zlotu Baltic Sail. Wyniki zmagań całego weekendu zaliczą się do Pucharu Zatoki Gdańskiej.

Zawodnicy będą walczyć o prawa do startu w Mistrzostwach Świata w klasie Laser. Wyścigi w klasie Optimist są jedną z ośmiu najważniejszych imprez pucharowych w kraju. W klasach Nautica 450 i Snipe żeglarze powalczą o tytuł Mistrza Polski.

Więcej informacji o regatach i harmonogram zawodów na stronie www.nordcup.pl oraz na Faceboku pod hasłem „Regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk”.

 ***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij